AB IPBox ONE. Takmer dokonalá škatuľka s Androidom

AB IPBox One je vynikajúci box s Android TV za veľmi lákavú cenu.

Pred pár dňami som sa dostal k tomuto zaujímavému boxu. Ide o plnohodnotný satelitný prijímač a Android TV v jednom. Je ideálny nielen pre (ne)chytré TV, ale s novou normou S2X UHD sa hodí aj k novým FHD telkám. To je AB IPBox One

IPBox ONE je veľmi výkonný 4K prijímač s dvojpásmovou WiFi a štvorjadrovým procesorom, ktorého vlastnosti a funkcie definuje aj výkonný procesor, zabudovaná Wi-fi 2,4/5Ghz a Bluetooth 4+, LCD displej, čítačka čipových kariet a množstvo obľúbených Android aplikácií.


Priority Direct Mail

Sklad Slovensko

Ak máš otázky, napíš mi.

AB IPBox One nastavenie

Cena s kupónom

53,90€

Kupón

n/o

Nakupuješ prvý krát na TomTop? Pričítaj si článok


Prvé zapnutie IPBox One

Zariadenie sa dodáva plne nastavené takže ho stačí len zapnúť a všetko je hotovo. Prípadne na internete je mraky toho ako nastaviť KODI, OSCAM aťď. Ja pripájam hneď na začiatku UPGRADE AB IPBox One z 8.11.2023. Jediné čo bude treba spraviť je naladenie programov.

Live TV – Satelitné vysielanie

Box sa preferuje ako prijímač s nádherným obrazom. A je to naozaj tak. Obraz je čistý, ostrí, neseká tak ako pri STB, tak aj pri sledovaní cez internet. Či už Skylink Live alebo HBO Max.

Ladenie programov je rýchle vďaka Fast-Scan. V priebehu niekoľkých sekúnd naladí celú programovú ponuku Skylink. Následne si môžeš jednoducho programy usporiadať podľa seba. Vytvoriť si svoje obľúbené skupiny, alebo len premiestniť svoje predplatené programy.

Fast Scan Skylink na AB IPBox One

Čítačka je UNI a je tam nahratý OSCAM ktorý ide bez problémov. Skylink zavádza nové kódovanie na programy. Napríklad Markíza Krimi či HBO. Všetky programy idú super a vysokej obrazovej kvalite.

EPG je vyladený dokonale. Po stlačení GUIDE sa zobrazí EPG kde si môžeš pozrieť program až na 7 dní. AB IPBox One disponuje aj nahrávaním programu a z obrazovky EPG jedným tlačitkom si nastavíš nahrávanie programu ktorý chceš. Dokonca si môžeš dať upozornenie na reláciu ktorú chceš vidieť. Za mňa fajn. EPG je možné prepnúť aj na jednoduchý režim kde zobrazí program pre práve pozeranú stanicu.

Android Box

Veľkou výhodou je aj možnosť pozerania internetovej televízie či obľúbených platforiem ako HBO MAX, Disney+ či NETFLIX. Osobne využívam HBO MAX a ten ide v poriadku vo vysokej kvalite obrazu a zvuku. Netflix aplikácia nemá certifikáciu, ale pozerať by sa malo dať (info z webu), len ovládanie je v tabletovej verzii. To znamená, že nie je úplne prispôsobené boxu a diaľkovému ovládaču.

Samozrejme AB IPBox One podporuje aj KODI a väčšinu obľúbených aplikácii. Box má svoj STB Market, kde sú aplikácie podporované a prispôsobené tomuto kvalitnému boxu.

Podpora HDMI-CEC

Výborná vychytávka boxu je HDMI-CEC. Zapnutie a vypnutie naraz spolu s ostatnými pripojenými zariadeniami. Napríklad prepojenie AB IPBox One – TV – Domáce kino. Zapnutie a vypnutie len ovládačom Boxu. Do ovládaču je možné nakonfigurovať aj základné tlačítka ako zapnutie TV či DK a hlasitosť. Funguje to dobre a nezachytil som žiadny problém.

Nastavení boxu je požehnane, ale jednoduché. Zvládne to aj menej skúsená osoba. Okrem správania samotného HDMI-CEC je možnosť nastavenia dynamického kontrastu HDR10, HLG. Ďalej je samozrejme možné nastaviť zvukový výstup 5.1 – 7.1. atď. Všetky nastavenia sú zrozumiteľné a bezproblémové, no v režime auto si AB IPBox One nie vždy dokáže poradiť s výstupom. Treba si to nastaviť podľa svojich preferencií.

Nastavenie audia.

Pri tomto nastavení som mal trochu problém a ani samotný prijímač nie je dokonalý. Nakoniec tá cena sa musí niekde odzrkadliť. Možno by bolo dobré upozorniť na to, že z androidovej časti boxu sa nedosiahne lepší audio výstup ako DD dva kanály. Pri filmoch s DD+ je na výstupe len PCM dva kanály. Takže aj keď box dokáže dekódovať DD+, tak ho nevie nekomprimovaný poslať ďalej. V zásade to nevadí. Teda ak máš AB IPBox One zapojený len na TV, alebo zas opačne – na zosilňovač domáceho kina. Môj Denon si s tým poradí a výsledný zvuk je na pomery pozerania cez internet dostatočný.

S/PDIF optický výstup

AB IPBox One pohodlne zapojíš aj na staršie receivery ktoré ešte nedisponujú HDMI vstupmi, ale len optickým výstupom S/PDIF. Tento výstup je tak isto schopný preniesť DD+, síce v nižšej rýchlosti, ale dokáže.

Multimediálny prehrávač

Veľmi príjemne ma prekvapilo, že použitá externá pamäť môže byť asi bez obmedzenia. Zapojil som do IPBoxu 1TB harddisk a zobrazenie súborov bolo v celku rýchle. Prehrá všetky bežné formáty audia a pri videu ide dokonca bez problému až do 4K. Je dobré, že zvuk z prehrávaného videa už ide tak ako má. To znamená až do DD+. V menu prístroja si môžeš nastaviť výstup HDMI aj S/PDIF na auto, prípadne mu (natvrdo) dať 5.1 či 7.1 výstup.

Pripojenie k sieti a Wi-Fi

Na pozeranie filmov cez internet odporúčam pripojenie káblom. Ak však táto možnosť nie je, dosť toho zvládne aj duálna
fi-fina 2,4/5Ghz. V tomto prípade je dobré mať router niekde blízko, aby sa box mohol bez problémov pripojiť k 5Ghz sieti. Tá má síce slabší dosah signálu, no nie je rušená ostatnými zariadeniami v domácnosti či od susedov. Pripojenie je rýchle s možnosťou WPS tlačítka. Stlačíš WPS na routry a na ovládači pokračuj a hotovo. Používam routre COMFAST CF-XR11 je výkonný Wi-Fi6 router s Easymesh s ktorými som nadmieru spokojný a majú fantastický dosah.

V balení IPBoxu nájdeš IR diaľkový ovládač, ale je možnosť si dokúpiť Bluetooth ovládač. Potom môžeš prijímač schovať napríklad do skrinky.

Hodnotenie

AB IPBox One je dobre vybavené zariadenie za prijateľnú cenu. Nie je určené na nejaké hókus-pókus a keď do neho nahráš len to čo využívaš, tento prijímač neseká a ide plynule. Treba mať na pamäti, že je to primárne satelitný prijímač. Možno ho dobre využiť aj ako druhý STB v domácnosti, keďže na ňom dobre fungujú aj IPTV služby ako napríklad Skylink Live. Ten je k aktívnej karte zadarmo. Obraz cez satelit je naozaj fajn a pri streamovancích službách tiež. Mierne seknutie som zaznamenal iba pri EPG kedy ho nenačíta. Stačí prepnúť na druhý kanál a vrátiť sa späť. Nič vážne. Pri vysielaní cez internet sa občas zahmlí obraz, ale za tým stojí zrejme môj ultravysokorýchlostný internet. V každom prípade je to dobre pozaratelné.

Ak by sa náhodou stalo, že aplikácia Skylink Live zmizne z ponuky, stačí jej len odinštalovať aktualizácie, alebo nahrať nový soft s opravami chýb.

Aplikácia Skylink Live nie je v ponuke Android Tv. Nahraj nový soft AB IPBox One, alebo odinštaluj aktualizáciu aplikácie

Hlavné vlastnosti

Rozlíšenie 4K (UHD)
1x DVB-S2X tuner
Procesor: QUAD CORE
Flash: 8 GB eMMC
RAM: 2 GB DDR4
OS: Android 8.0 Oreo
1x čítačka kariet
TFT LCD displej
1x HDMI
1x USB 3.0 + 1x USB 2.0
Vstavané WiFi
Vstavaný Bluetooth

Technické špecifikácie

Formát videa: 4: 3, 16: 9, Letter Box, Pan & Scan
Rozlíšenie videa: 10bit, až 3840 x 2160 @ 60fps, podpora HDR10
Ethernet RJ45: 10/100 Mbps
Optický digitálny audio výstup S/PDIF
Formát videa: 4:3 Letter Box, 4:3 Pan Scan, 16:9
Dekódovanie videa: ITU-T H.265 / HEVC & H.264, ISO / IEC 13818-2 MPEG-2, AVS & AVS +, VP6, VP8, VP9
Dekódovanie zvuku: MPEG I&II, MP3, Dolby Digital Plus, AAC-LC, HE-AAC V1 / V2
Režim zvuku: Stereo / Mono / Ľavý / Pravý / Výmena
Rozmery: 150 x 100 x 40 mm
GPU Vysokovýkonný viacjadrový Mali T450
Úložná pamäť 8 GB eMMC 5.0
Systémová pamäť 2 GB, DDR4 SDRAM
MPEG Transport Stream A/V dekódovanie
Transportný tok ITU-T H.265/HEVC & H.264, ISO/IEC 13818-2 MPEG-2
AVS&AVS+, VP6, VP8, VP9
Úroveň profilu ITU-T H.265 Main 10 Profile@L5.1 high-tier
MPEG-2 MP@HL
Vstupná rýchlosť Max. 160 Mbit/s (H.265)
Formát videa 4:3, 16:9, Letter Box, Pan&Scan
Rozlíšenie videa 10bit, až 3840 x 2160 @ 60fps, podpora HDR10, HLG
Dekódovanie zvuku MPEG I&II, MP3, Dolby Digital Plus, AAC-LC, HE-AAC V1/V2
Audio Mode Stereo/M ono/Left/Right/Exchange


Zadný panel

DC napájací konektor 12V / 1,5A
Tuner DVB-S2X
Smart karta 1x
Konektor RJ-45 10/100 Mbps
Konektor HDM I Verzia 2.0a, HDCP 2.2, HDCP1.4
Optický SPDIF


Bočný panel

1 x USB 3.0
1 x USB2.0 USB3.0 a 2.0 hostiteľské rozhranie

AB IPBox One
AB IPBox One
Kodi na AB IPBox One

Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading