Čo je to GaN

ByKúp to z Číny

sep 4, 2022

Nabíjačky Gallium Nitride (GaN) je moderná alternatíva kremíka čo znamená, že sú tu menšie, efektívnejšie nabíjačky a napájacie kocky.

Poďme si v krátkosti povedať ako funguje.

Výhody nabíjačky nitridu gália GaN

Nabíjačky GaN sa vyrábajú fyzicky menšie ako súčasné nabíjačky. Je to preto, že nabíjačky s nitridom gália nevyžadujú toľko komponentov ako kremíkové nabíjačky. Materiál je schopný viesť v priebehu času oveľa vyššie napätie ako kremík.

Nabíjačky GaN sú nielen efektívnejšie pri prenose prúdu, ale tiež to znamená, že sa stratí menej energie. Takže viac energie ide do čohokoľvek, čo sa snažíš nabiť. Keď sú komponenty efektívnejšie pri odovzdávaní energie zariadeniam, tak vo všeobecnosti ich je potrebné menej.

Už teraz je jasné, že táto technológia je úspešná a prináša nie len úsporu energie, ale vďaka nitridu galia sú nabíjačky a energonosiče menšie a výkonnejšie.

Čo je teda nitrid galia?

Je to polovodičový materiál ktorý sa ukázal ako výkonný v 90 rokoch minulého storočia vďaka výrobe napríklad LED diód, laserov na čítanie CZ, DVD a BR nosičov. Prečítaj si o GaN všetko (EN)

V skratke by sa dalo povedať že nabíjačky s technológiou GaN a všetky zariadenia vybavené technológiou GaN, dokážu rýchlo a efektívne nabiť zariadenie. Pri použití USB C kábla dokonca reverzne medzi napríklad dvomi mobilnými zariadeniami. Nabíjačka dokáže nabíjať viac zariadení naraz až 100W. To znamená, že viac portová GaN nabíjačka v každom porte púšťa 100W.

Je veľa lacných nabíjačiek s označením 20W, 65W alebo až 100W. Pokiaľ nedisponuje GaN technológiou, tak (možno) dodá výkon 100W, ale výkon sa však rozdelí do všetkých portov. To znamená, že pri 100W nabíjačke dostanete 25W do každého partu. Pri tomto type nabíjačiek pôjde do každého 100W.

Toto je ten zásadný rozdiel medzi klasickou kremíkovou a GaN nabíjačkou. Takže áno, v podstate sa jedná o ďalšie preventívne opatrenie v rámci šetrenia energie, pretože s takouto nabíjačkou sa dá nabíjať aj viacero zariadení s veľkým odberom. Napríklad Macbook Air pro a iPad spolu s iPhone.

Aké značky GaN nabíjačiek vyberať?

Medzi preborníkov v predaji takýchto nabíjačiek patrí napríklad Anker, Baseus, Ugreen, alebo lacnejšie značky ako kuulaa, Uslion, Essager. Všetko sú zo značky s veľkým predajom a fungujú bezproblémovo. Veľa krát sa dajú kúpiť v európskych skladoch. Na všetky značky takýchto nabíjačiek sa veľa krát dajú použiť aj dostupné kupóny. Takže mi stačí napísať buď priamo pod článok, alebo na Facebook.

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.