Combined delivery Aliexpress
Všetko o nakupovaní na Aliexpresse

Combined delivery. Vieš hľadať a vyberať tovar s touto metódou.

Kombinované doručenie je zadarmo. Ako to všetko funguje?

Combined Delivery na AliExpress zlučuje malé balíky do jedného a ekológia je dnes prvoradá, preto aj vedenie Aliexpress sa rozdodlo pristupovať ekologicky k dodávkam menších balíkov po celom svete. Vo väčšine prípadov je takto zvolená doprava zadarmo, tak dokonca aj ušetríš.

Dôvod je jednoduchý. Zachráňme planétu. 🤔 Teda, aspoň trochu tomu pomôžu.

Combined Delivery

čiže kombinovaná doprava je tu už nejaký ten čas a funguje dobre. Pre nás ako Slovákov nemá Ali asi pochopenie a vo filtri nastavenie nenájdeš presne tak isto ako vyhľadávanie v európskych skladoch, alebo SPEND&SAVE.

Mimochodom. Vieš ako vyhľadávať v EÚ skladoch a načo si dať pozor? Video som spravil niekedy, pred rokom, ale ak si ho ešte nevidel, môžeš si ho pozrieť presne TU Nastavenie cez PC, alebo v apke TU

No dobre. Vráťme sa ku kombinovaniu. Poďme na to. Čo to je to combined delivery? Je to vlastne služba od Cainiao pošty, pri ktorej sa všetky tvoje objednávky dajú do jednej a tak ti dorazia naraz v jednom balíku a bez poplatkov. Myslím, že tam niekde pri dverách skladu nesedí pani ktorá číta adresy a rozdeľuje balíky 😀, ale je to zložitý, dobre fungujúci systém. Tak si teda ukážeme ako funguje ten COMBINED DELIVERY

Combined Delivery Aliexpress

Nijak extra sa to nelíši od klasického tvojho hľadania na stránke Aliexpressu, akurát pred tvoj hľadaný výraz napíš COMBINED DELIVERY.

Combined Delivery Aliexpress

Pred tvojím nákupom si najprv pozri Aktuálne kupóny na AliExpress

Všimni si, že sú tam dva varianty doručenia. Prvý (zelená šípka) je klasika, väčšinou SUPER ECONOMY s doručením nekonečno. Teba bude zaujímať ten druhý spôsob (ružová šípka).

Je tam znázornené že “ nakúp nad 6$ a doručenie bude“ ako klasicky. Dopravou pod správou Aliexpressu, Cainiao.

Nemusíš nakúpiť hneď. Ale…

Tu by som sa chcel trochu pozastaviť. Veľa ľudí si myslí, že musí nakúpiť v tom istom obchode. Nie každý potrebuje ešte niečo z daného obchodu, alebo viac kusov toho istého tovaru. A tu prichádza celá tá myšlienka kombinovanej dopravy. Môžeš kľudne nakúpiť aj v inom obchode, ktorý však spĺňa podmienku zapojenia do tejto služby. Nakúpiť dokonca nemusíš hneď. Môžeš sa vrátiť na druhý deň a doobjednať si. Tovar si vyhľadáš ako v kroku 1.

Ďalej už len čakáš na tvoj balíček. Duručenie sa výrazne zrýchlilo, takže v priebehu 3 týždňov bude u teba doma a bez ďalších poplatkov pošte.

Pozri si aj najlepšie obchody na AliExpresse

Po objednaní dostanú balíčky ako pri klasickej objednávke sledovacie číslo (tracking). To sa však v triediacom centre ešte v Číne zmení, lebo všetky balíky pôjdu do jedného a bude pridelené nové číslo. Budeš o tom informovaný v tvojom Ali účte.

Spojili balíky? Takto to zistíš.

Combined Delivery Aliexpress

Otvoríš si svoj účet a klikneš na tvoje objednávky. Tam si klikni na objednaný tovar

Combined Delivery Aliexpress

Ďalej klikni na informácie o doručení.

Combined Delivery Aliexpress

Tu pekne vidíš zmenu. Predpokladané doručenie (čierna šípka) síce ostalo, ale doprava (zelená šípka) je už Standard Shipping a tracking je zmenený (oranžová šípka). Ružová šípka ukazuje na príjem viacerých objednávok. Klik tam

Combined Delivery Aliexpress

Oranžová šípka poukazuje na to, že balík bol prijatý k ostatným tvojim objednávkam. Ružová ukazuje tvoj novy tracking na sledovanie.

Combined Delivery Aliexpress

Na celkom presné sledovanie si číslo skopíruj a vlož do sledovacej stránky 17track

Combined Delivery Aliexpress

Vieš ako sledovať svoj balík?

Po založení účtu si môžeš vložiť všetky tvoje sledovacie čísla a pri zmenách budeš informovaný. Apku 17track stiahneš TU

To je všetko. Ak sa ti článok páčil, tak som rád. PS: nakupuj s rozvahou a ak si niečim nie si istý, kľudne mi napíš. Keď môžem, tak pomôžem.

Nezabudni sa pridať k nám na Facebook kde uverejňujem všetky dobré kupóny

Napísať mi kľudne môžeš aj Facebook.

komentáre 2

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Napíš mi
💬 Potrebuješ kupón?
Ahoj👋
Potrebuješ pomôcť s nákupom alebo kupón?
%d blogerom sa páči toto: