(Update) Zásielky z Číny budú bez zbytočnej colnej kontroly

Balíky z číny

Slovenská pošta sa dohodla s čínskymi predajcami AliExpress a Wish. Možno sa pýtate “ a kde je Banggood?“. Ten s jeho dopravou EU Priority Line to už má zariadené dávnejšie. Obchody ako Geekbuying či Gshopper majú tak isto vlastné dopravy. DPH je zarátaná už v cene tovaru a ten nosí kuriér bez poplatkov. Teda Zatiaľ.

update 2023 – Slovenská pošta stále pýta poplatok za vybavenie ničoho. Preto dobre zváž a prekalkuluj dopravu aby si sa vyhol tomuto poplatku.

Ešte na sklonku minulého roku 2021 sa Slovenská pošta, Wish a Aliexpres dohodli na doručovaní zásielok z Číny.

Ako uviedol riaditeľ Slovenskej pošty Martin Ľupták pre portál Živé.sk ešte na konci októbra, ❝Naša inštitúcia sa snaží o to, aby sa uľahčilo nakupovanie z čínskych obchodov❞

Vzhľadom na to, že Česká pošta už zmluvu z Wish-om a AliExpress-om už má, tak Slovenská pošta už nemusela zriaďovať novú a pridala sa k našim susedom.

❝ Mohli by sme to urobiť sami, ale Česká pošta už takúto zmluvu má a takto je to pre nás jednoduchšie❞ dodal Ľupták.

Testovanie už prebehlo

Slovenská pošta pre portál Živé.sk uviedla, že zmluva bola podpísaná ešte na konci minulého roka, testovanie doručenia prebiehalo od polovice Decembra a už koncom tohto mesiaca môžu zákazníci očakávať dodávky v takomto režime.

Žiadne colné konanie, úschova zásielky a bez platby DPH

V režime kedy sa urýchli dodanie vzhľadom na to, že sa upustí od colného konania a uchovanie zásielky. DPH na seba prevzali spoločnosti Wish a AliExpress zápisom do európskeho daňového systému IOSS. Pre vás ako zákazníkov to znamená , že DPH zaplatíte už pri objednávke a v prípade potreby si doklad vytlačíte zo svojho účtu z časti Moje Objednávky. (Aktualizované) To nie vždy platí. Nikdy neobjednávj veľké veci združenej objednávke, alebo celý košík naraz. Potom sú takéto patálie.

Nakupovať na AliExpress

Pozri si aktuálnu Super Deals ponuku na AliExpresse

Super deals na Aliexpress. Výborné ceny každý deň

❝Zásielky teda pôjdu podľa tejto dohody priamo k vám. Pošta takto výrazne zníži množstvo zásielok, ktoré by uviazli na colnom oddelení❞ dodala vedúca odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty.

zdroj: Živé.sk

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.