Bluetooth Tronsmart Onyx Prime s aptX™

Tronsmart slúchadlá Onyx Prime. Bluetooth slúchadlá s AptX Adaptive

Lacných, no kvalitných slúchadiel s aptX™ Adaptive kodekom od Qualcomm® nie je veľa. Tronsmart Onyx Prime disponuje dobrým kodekom a širokým rozsahom. Od 10Hz do 25kHz. No nesadnú každému.


Standard Shipping

Sklad Česko

Nenakupuj cez aplikáciu, ale cez web stránku
Ak máš otázky, napíš mi.

Cena s kupónom

37,43€

Kupón

n/o

Nakupuješ prvý krát na Geekbuying? Prečítaj si článok


Doprava a balenie

Doprava z českého skladu bola je stále rýchla. Balia ich do prepravnej fólii. Samotná škatuľka je tvrdá a slúchadlá napevno. Nehrozí žiadne poškodenie. Zásielku doručil kuriér bez ďaľších poplatkov. Geekbuying je dobrý, overený obchod s množstvom produktov v európskych skladoch.

Prvý dojem

Obal pôsobí luxusnejšie ako u konkurencie. Podobné balenie má Soundcore Liberty 4. Magnetické bočné otváranie ostáva pevné. Dvojica náhradných špuntov spolu s vymeniteľnými uškami na spojenie slúchadiel sú pekne uložené v držiakoch. Tu nastáva prvý problém slúchadiel. Špunty vo všetkých veľkostiach sú menšie. Na takéto nie som zvyknutý. Vzhľadom na robustnejší tvar slúchadiel je to nešťastné riešenie. Niekde sa stala chyba. Jeden by si myslel, že to vyriešia väčšie špunty. Áno vyriešia. Z časti. Po výmene špuntov za väčšie zase nesedia do nabíjacej kolísky. Pr nabíjaní sa musia skladať.

Tronsmart Onyx Prime. Made for Audiophiles

No, Bum bum a cink cink Hi-Res nespraví. Tronsmart Onyx Prime spravia však poriadny rachot čo oceníš pri rockovej a hausovej hudbe. Basy sú silné, no vďaka robustnejšiemu telu slúchadiel sa pekne rozložia. Výšky robia to čo majú. Cink cink znie ozaj vysoko. Silný a čistý zvuk vďaka Balanced Armature. Balanced Armature spája zvuk do jednej priamky a ide rovno do ušného kanála, čo umožňuje prenášať priamo do ucha ničím nerušený zvuk. Niečo podobné má Soundcore Liberty 4. Svoju prácu Armatúra zvláda dobre a s kodekmi SBC, AAC, aptX™ a aptX™ Adaptive si rozumie. Super funkcia od Qualcomm – TrueWireless Mirroring zaistí, že zvuk v slúchadle nevypadne. Ak na krátky čas stratí jedno či druhé slúchadlo signál, automaticky zrkadluje zvuk od kolegu a ty si skoro nevšimneš výpadok. TOP. A L E. Je tu jeden zádrheľ.


ZĽavové kupóny AliExpress. Pridaj sa k nám na Facebook

Bez Equalizera to nejde

Možno je to len môj subjektívny dojem, alebo vysoké nároky? Neviem si správne odpovedať. Streamovaná hudba nebola podľa predstáv. Pri YouTube sú slúchadlá za mňa takmer nepoužiteľné. Používam prehrávač Neutron, ktorý dokázal zachrániť situáciu. Po úprave s equalizérom dostala hudba ten správny šmrnc. Slúchadlá Tronsmart naladil do V. Žiadny problém, len nie každému to vyhovuje. Každopádne sa bavíme o slúchadlách do 40€, čo je super cena na tento typ a výkon slúchadiel. Každý sme iný a nedá sa vyhovieť všetkým.

Počúvať môžeš celý deň

Tronsmart vložil do Onyx Prime silné batérie. Do každého slúchadla vložil batérie s výkonom 50mAh. Ide o lepší nadpriemer. Na nabitie dokážu hrať pri cca 50% hlasitosti necelých 7 hodín. Pekné číslo. Nabíjacia kolíska má 500mAh batériu ktorá potiahne slúchadlá na jedno nabitie skoro 40 hodín. Fakt husté. Dióda na nabíjacej kolíske sa zapína priložením prstov na obe slúchadlá. Dosť netradičné riešenie. Bliká na modro pri úrovni nabitia do 20% a pod 20% na červeno. V slúchadlách na nízky stav batérie upozorní teta s celkom príjemným hlasom.

Kvalita hovorov s cVc 8.0

V tejto disciplíne si slúchadlá počínali dosť dobre, ale mohli lepšie. Disponujú technológiou cVc 8.0 od Qualcomm na potlačenie šumu. Hovor je zrozumiteľný na oboch stranách. Vo veľmi hlučnom prostredí môže nastať trochu problém. Vo vnútorných priestor a vonku v bežnej premávke je kvalita dobrá.

Tronsmart Onyx Prime a chýbjúce ANC.

Z nejakého zvláštneho dôvodu výrobca pozabudol implementovať dnes veľmi vyžadované ANC. Veľká škoda. Čip Qualcomm QCC3040 to umožňuje. Dávaj pozor na vhodne zvolené špunty, inak v hlučnejšom prostredí môžeš mať problém. Na to pozor. Špunty v balení nebudú všetkým asi dostatočne tlmiace. Mne nesadli vôbec, no po výmene je tlmenie na dobrej úrovni. Problém nastane zas v už spomínanom nabíjaní v nabíjacej kolíske.

Tronsmart a aplikácia

Aplikácia je dostupná Google Play a používatelia Apple si ju môžu stiahnuť v App store. Nastavenie s obsluhou je ľahké. Ide o úplný základ a je skoro zbytočná. Do aplikácie sa dá pripojiť viacero produktov Tronsmart a môžeš nastaviť správanie ovládania, equalizer, prepínať hrací mód a zobrazuje stav nabitia slúchadiel.

Záver

Moje hodnotenie je rozpoltené. Samotné slúchadlá Onyx Prime sú vybavené na výbornú. Fakt. Výborné kodeky, armatúra v danej cene a triede je len výnimočne. Zvukovo v celku vydarené. To ostatné je zle dotiahnuté. Čudná nabíjacia kolíska do ktorej nevložím moje špunty. Chýba ANC. Mohlo byť aspoň 15dB – 20dB keďže chip to podporuje. Nemáš skúsenosti s týmto tvarom slúchadiel? Poobzeraj sa niečom inom. No ak už tento tvar slúchadiel poznáš, smelo do teho. Hrajú fakt dobre. Štýlovo od rocku po dobrý popík.

  • Rozsah 10Hz – 25kHz
  • Mohutný zvuk
  • Dlhá výdrž batérie
  • Celkom rýchle nabíjanie
  • Háčiky na pripnutie slúchadiel
  • Malé špunty. Po výmene za vlastné, väčšie, sa nedajú vložiť do nabíjacej kolísky
  • Chabá aplikácia a dlhšie pripojenie do nej

Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.