Karaoke reproduktor Sounarc K2: Dokonalý hudobný a spevácky zážitok

Karaoke beštia Sounarc K2

A je to tu. Sounarc prišiel s dokonalým karaoke reproduktorom s označením Sounarc K2. Objav vlastnosti a výhody Karaoke Sounarc K2, dokonalého karaoke reproduktora pre tvoju zábavu. Poď sa dozvedieť o jeho funkčnosti, dizajne a prečo je to dokonalý párty karaoke reproduktor.

Doprava z Geekbuying

Doprava bola rýchla ako obvykle a bez ďalších poplatkov. Doručenie bolo z českého skladu, takže inak sa ani nedalo. Sounarc K2 bol zabalený dostatočne a balík nebol, ako vždy, poškodený. Osobne som s týmto obchodom veľmi spokojný.

Doprava bez ďalších poplatkov

Doprava je vždy bez ďalších poplatkov. DPH je zarátané v cene produktu a doručenie z českého skladu je kuriérom na adresu. Doručenie z českého skladu je rýchle. Od objednania do doručenie to boli štyri dni. Fajn.


Standard Shipping

Sklad Česko bez ďalších poplatkov

Nenakupuj cez aplikáciu, ale cez web stránku
Ak máš otázky, napíš mi.

Novinka od Tronsmart. Bang Max je obrí Boombox s dobrým zvukom.

Cena s kupónom

139€

Kupón

NNNSOUNK2

Nakupuješ 1 krát na Geekbuying? Pričítaj si článok


Prvé dojmy Sounarc K2

Sounarc K1 bol prvý reproduktor tejto značky čo som počul. Na malé nedostatky je to dobrý karaoke reproduktor ktorý dokáže spraviť fajnú karaoke párty. Sounarc K2 je už ale o niečom inom. Je väčší s výbornými karaoke funkciami. Hudobný prednes je na tom ďaleko lepšie. Sounarc vypočul názory recenzentov a spravil karaoke beštiu s výborným zvukom a funkciami.

Čo nájdeš v balení?

Balenie je totožné ako pri Sounarc K1. Reproduktor, dva mikrofóny, diaľkové ovládač, popruh na prenášanie, USB-C na nabíjanie, AUX 3,5mm Jack a samozrejme návod na obsluhu. Všetko je v poriadku, len trochu mi vadí, že nabíjanie je stále cez USB-C a adaptér v balení nenájdeš. Tak isto ani batérie do ovládača. Nabíjanie by mohlo byť riešené ako napríklad pri Tronsmart Bang Max AC/DC napájacím adaptérom. Dĺžka nabíjania sa preto môže líšiť od použitého USB adaptéra.

Odvážny moderný dizajn

Dizajn je podobný ako pri slabšom modely Sounarc K1. Je o niečo užší, ale za to vyšší. Vyzerá robustnejšie a vďaka podsvieteným tlačidlám aj elegantnejšie. je vyrobený z robustného plastu a reproduktory sú kryté kovovou mriežkou. Dá sa povedať, že Sounarc K2 tiež zdedil pomerne veľa dizajnových línií svojej „sesterskej“ spoločnosti Tronsmart. Výška rukoväte od tlačidiel je dostatočná aj keď niekomu môže robiť trochu problém stláčať krajné tlačidlá. Nič hrozné, lebo na všetko je diaľkové ovládanie. Ja osobne som s tým problém nemal. Na bokoch repráku sú oválne woofre a nad nimi uchytenie pre popruh.

Špičkové karaoke reproduktora Sounarc K2

WAU. Tak toto na tomto repráku Sounarc K2 milujem. Oproti slabšiemu bratovi je to neskutočný skok vpred. Okrem funkcie A/E „Vocal Sound Elimination“ má Ká dvojka naviac hlasový syntetizér a clapping hands. Claps má 5 prednastavených „módov“. Ovácie, potlesk, TKS, smiech a hudobná vsuvka. Všetko o karaoke bude vo videu na spodku článku. Je to veľmi zaujímavé a COOL. Ak sú karaoke párty tvoje obľúbené, tak tento reprák je pre teba ako stvorený. A ak si karaoke ešte neskúšal/a, tak musíš. Naozaj zábava.

Nastavenie karaoke ozvučenia

Nastaviť karaoke je jednoduché a výsledný efekt bude ako u profi zostavy. Sounarc K2 s kľudom ozvučí aj väčšie miestnosti. 50 a možno aj 70m2. To je dosť. Oproti predchodcovi Sounarc K1 sa „palebná sila“ zdvihla zo 150W na 200W s úžasnými vylepšeniami zvuku. Veľký palec hore. Nastaviť si môžeš hlasitosť mikrofónu do hudby, echo a oneskorenie. Výborné. No a samozrejme pri každej skladbe si vieš vypnúť spev. Trochu to zmení zvukový výstup, čo ale pri karaoke speve vôbec nevadí. Koniec koncov si môžeš stiahnuť  original karaoke hudbu, alebo Karaoke texty, texty piesní, youtube videoklipy, fotky Je to len a len na tebe.

Nastavenie mikrofónu

Mikrofón ako taký nemá nejaké extra nastavenie. Nastavuje sa len MHz Chanel aby sa „nebilo“ viac súčasne pripojených. mikrofónov. Na displeji mikrofónu nájdeš stav nabitia, kvalita pripojenia k reproduktoru a samotné nastavenie kanála. Mikrofóny sa nabíjajú dodávaným USB-C káblom. V prípade, že raz, no zrejme asi nikdy, samotná batéria vypovie službu, tak sa dá jednoducho vymeniť.

Nevýhodou pri mikrofónoch je to, že sa nedajú použiť napríklad pri navýšení počtu k Sounarc K1 a opačne. Proste 2 Bluetooth a jeden káblový.

Kvalita zvuku dostala nový rozmer

Áno. Kvalita zvuku je v celom portfóliu Sounarc najlepšia. Dosť popracovali na kvalite meničov a kalibrácii reproduktora.. Materská spoločnosť Tronsmart zrejme uvoľnila svoju technológiu ozvučenia a myslím, že aj samotné meniče. Sounarc K2 má mohutné basy pri nízkych aj vysokých hlasitostiach a dokonca aj stredy sú dobre optimalizované. Výšky sú čisté a pri mojich testovacích skladbách som bol veľmi milo prekvapený.

Nastavenie Sounarc K2 pre každé ucho

Sounarc K2 je naozaj precízne spracovaný aj čo sa nastavenia zvuku týka. Okrem dobre doladeného predvoleného equalizéra si môžeš ešte doladiť basy a výšky v jemných krokoch. Jemné nastavenie je veľké plus. Aspoň teda mne sa nestalo, aby som si reproduktor musel nastaviť ešte equalizérom v apke. Mimochodom. Vieš ktoré sú top Android/Apple prehrávače?
Equalizér má tri nastavenia (originál, 3D a hlboké basy) ako aj Sounarc K1, ale ich algoritmus je dokonalejší. Výsledok je čistý, nezastretý. Ale ak by predsa len, tak spomínané nastavenie basov a výšok to doladí.

Ako hrá Sounarc K2?

Prekvapivo dobre. Sounarc K2 ma oslovil aj pri počúvaní. Veľmi dobre zvláda rôzne hudobné žánre. Pri už spomínaných mojich obľúbených testovacích skladbách v ktorých je všetko zvýraznené, basy, výšky aj stredy si reproduktor viedol dobre. Ak je kvalita zvuku K1 trochu neutrálna a nie príliš výrazná v žiadnom rozsahu, tak Sounarc K2 sa výrazne zlepšil. Zvukový profil v tvare V je výraznejší, basy majú väčšiu silu a hĺbku ako predchádzajúca generácia. Stred a výšky reproduktora sú jasné, nie drsné pri vysokých hlasitostiach. Detaily zvuku sú jemné a nástroje sú oddelené. Samozrejme veľa záleží aj od kvality nahrávky.

Basy Výšky Stredy

Zavri oči a počúvaj Lisa Gerrard kde sú presvedčivé vokály a vťahujúce echo. V jemných vokáloch bas nerezonuje, no ani sa nestráca v pozadí. Pri obľúbenom Bass I Love You • Bassotronics kde sú nízke až veľmi nízke tóny a výšky si reproduktor sám pýtal pridať volume. Sounarc K2 sa veľmi priblížil reproduktoru Tronsmart Bang MAX. A párty môže začať. (Recenzia) . Výšky boli na dobrej úrovni aj pri hlasitosti na 90% . Bočné woofre sa správali tak, ako keby boli reproduktory. Spokojnosť.

Country

Country klasika od Islands In the Stream – Dolly Parton, Kenny Rogers |či Keith Don’t Go (2 Meter Session) • Nils Lofgren . Zvuk ničím neurazí no ani neohúri.

Tanečná hudba

Tanečné skladby hrajú dobre. Nepostrehol som žiadny rušivý element. Veľmi dobre nahratá skladba Go Tell It On The Mountain • Dara Rolins, Tonya Graves je skoro návyková. Aj keď si to viem predstaviť lepšie, nebolo to najhoršie. Celkom dobre znela skladba Mám ťa rád • Kali, Alan Murin, Peter Pann, Šorty, alebo Waterfall • Michael Schulte. V podstate tu nie je problém. Je to počúvateľné a pri reproduktere si zatancuješ. Najlepšie však znie elektronická hudba ako napríklad Enola Gay • Orchestral Manoeuvres In The Dark .

Orchester

Veľmi známa skladba He’s a Pirate • Klaus Badelt – Hans Zimmer sa možno nezdá, ale väčšina boomboxov a slúchadiel (neznáme značky, veľmi lacné značky) si nedokáže poradiť v tejto spleti tónov a výsledok je taký nie celkom dobrý guláš. Sounarc K2 to na prekvapenie zvládol v celku dobre. Takže oproti slabšej verzii Sounarc K1 je to výrazný pokrok.

Sounarc musí ešte trochu popracoať na výstupnom kodeku. Výstupný kodek je SBC, tak je skoro úplne jedno či tam púšťaš FLAC alebo WAW. Najlepšie podľa mňa je mať na kľúči či karte mp3 súbory. Nezaberajú veľa miesta na úložisku a dobre nahratá mp3 s výstupným kodekom SBC je vždy lepšia ako šmyknutý FLAC s AAC, alebo nebodaj LDAC výstupným kodekom. Mohlo by to byť lepšie, ale nemusí. Výsledku to až tak neuškodilo.

Okrem Bluetooth 5.0 máš možnosť pripojenia aj cez SD kartu, USB-A či 3,5mm jack. Osobne sa mi zdá, že cez AUX pripojenie hrá reproduktor Sounarc K2 najlepšie. K reproduktoru je taktiež možné pripojiť aj káblové slúchadlá s 3.5mm jackom.

Batéria a jej výdrž

Kapacita batérie oproti predchodcovi sa zvýšila o jednu tretinu čo znamená, že aj výdrž na jedno nabitie je vyššia. Reproduktor podľa Sounarc, teda jeho batéria poskytuje až 24 hodín prehrávania hudby (50% hlasitosť) alebo 10 hodín karaoke nepretržite (60% hlasitosť). Reproduktor som testoval asi 5 dní, spieval som dosť a reproduktoru sa stále nevybila batéria. Počúval som iba asi 30-40% hlasitosti, čo je už veľmi hlasné. Kapacita batérie je však veľká, takže Sounarc K2 sa aj dlho nabíja. Približne okolo 9 hodín podľa Sounarc. Toto ešte otestujem a hneď pridám do článku.


ZĽavové kupóny AliExpress. Pridaj sa k nám na Facebook

Moje hodnotenie

Karaoke reproduktor Sounarc K2 je „monštrum“ ktoré ma oslovilo a milo prekvapilo. Či už po karaoke, alebo zvukovej stránke. Výborné možnosti doladenia zvuku a karaoke. Obrovská batéria s dlhou výdržou. V porovnaní s „debutovým“ produktom na trhu, K1, Sounarc K2 je lepší v každom aspekte a za cenu 139€ stojí za zváženie. Všetky parametre nájdeš na stránke predajcu (Geekbuying)

Moje hodnotenie

  • Výborne doladený zvuk
  • Diaľkové ovládanie
  • Dlhá výdrž batérie
  • Karaoke efekty a vlastné nastavenia zvuku
  • Popruh aj s uložením mikrofónov
  • Nemožnosť pripojiť iné BT mikrofóny
  • Jemný šum pri najmenšej hlasitosti
  • Už neviem

Videorecenzia

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.