Klarstein Kitano Plus. Elegantný set nožov v japonskom štýle

Klarstein Kitano Plus. Set nožov v japonskom štýle

Ostrie kuchynských nožov je nevyhnutnosťou pre každého kuchára. Deväťdielny set Klarstien Kitano Plus na každodenné krájanie. Dizajn nožov sa nesie v japonskom štýle a vyrábajú sa z nehrdzavejúcej, tvrdenej ušľachtilej ocele (X30Cr13) s tvrdosťou 45 až 50 HR

Kvalitné nože v japonskom dizajne. Klarstein Kitano Plus

Cenový vývoj: 53,90€

Cena s kupónom

45,66

Kupón

Dobrá cena

Dizajn na výbornú

Moderný dizajn výrobkov Klarstein » je už všeobecne známy. Jednoduchý, moderný a účelný. To sa mi na tom páči. Pri nožoch Klarstein Kitano zašli dizajnéri ešte ďalej. K modernému dizajnu pridali japonský štýl. Hladký lesklý povrch, jednoduchý držiak na dosku. Nádhera. Samotné nože majú dobré tvarovanie na každý rez či porciovanie. Do ruky sadnú ako uliate a myslím, že tým sa aj minimalizuje riziko vyšmyknutia, alebo inej katastrofy. V jednoduchosti je krása. Nič viac, nič menej.

Materiál

Použité materiály majú dobré spracovanie. Na mojom sete som nenašiel žiadnu vadu.

Stojan na nože PLUS

Stojan je vyrobený z dreva. Neviem akého. Celý stojan je nastriekaný bielou farbou bez stekancov a podobných vád. Fakt super. Ani zo spodku stojanu nie je žiadna vada. Podľa váhy však usudzujem, že to bude tvrdé drevo. Doska na krájanie je z bambusu. Najkrajšia čo mám doma. Nie preto že je nová, ale pre rez typický tejto drevine. Husté

Nože s nádychom Japonska.

Nože sa vyrábajú z ušľachtilej ocele X30Cr13. Rukoväť noža je z troch čatí. Koniec čepele (začiatok rukoväte) má chránený proti vniknutiu vody pod rukoväť. Rukoväť zaliata do akéhosi gumoplastu na ktorom je kovový okrúžok. Na tom natiahnutá pekná, matná, plastová rúčka ktorá dobre sadne do ruky a dotvára aj moderný dizajn s nádychom Japonska. Nože Klarstein Kitano Plus umývame v myčke a nemáme žiadny problém.

Ako krájajú nože Klarstein Kitano Plus?

Mäso

No. Hneď napíšem, že nie som žiadny krájací majster. Preto sa videa nedočkáš, ale aspoň to trochu opíšem. Samozrejme že som skúšal krájať všetko. Od mäsa až po cibuľu…… Ani po dvoch týždňoch používania nebol problém bez dobrúsenia noža nakrájať hovädzí môčing. Šľachovité bravčové pliecko detto. O kuracine sa baviť nemusíme. Filetovací nôž mal so mnou trochu problém. Skúšal som kapra, ale povedzme si úprimne, neviem to robiť.

Pečivo

Zaiste všetci vieme, že olúpať mäkkú mandarínku či paradajku je trochu problém. A práve s tým filetovacím to šlo na parádu. Teda aj s ostatnými, ale nožom na chleba to asi robiť nebudeš. Nôž na chleba je tiež dobrý. Existujú samozrejme aj lepšie, ale za jeden nôž zaplatíš ako za celý tento set. Každopádne nôž krája aj mäkký chlieb lepšie ako dobre. Striedka nie je zatláčaná a omrviniek s kôrky tiež nie je veľa.

Kúpiť kvalitný nôž na pečivo je v celku problém. Teda bol problém. Klarstein Kitano Plus ho vyriešil

Zelenina

Zelenina tak isto ani po viac ako dvoch týždňoch používania nie je žiadny problém. Mäkkú paradajku prekrojím hravo bez rozpučenia. Tvrdé ovocie a zelenina sa krája hravo. V tomto parádnom sete totiž nájdeš nôž priamo na krájanie zeleniny, ale aj nôž Santoku.

Nakupuješ na Aliexpresse? Pozri si tento zaujímavý set nožov z falošného damašku

Prečo som písal 2 týždne? Mal som už niekoľko takýchto setov. Vždy som ich kupoval aby ich bolo kde uložiť (stojan) a aby boli rovnaké. Moja choroba. Najlepšie, teda aspoň podľa značky boli nože známej značky F…..s a B…..r. Áno, boli fajn. Dočasu. F…..s boli veľmi mäkké a bolo ich treba brúsiť skoro každé dva týždne. Nie dobrusovať, ale brúsiť. B…..r zas veľmi tvrdé. Vydržali síce dlho ostré, ale zas nie a nie naostriť. Nakoniec som ich dával do Ostrá Pošta® – Profesionálna brúsiareň (ostraposta.sk). Ver či never, každý nôž raz bude treba nabrúsiť. Keď to príde na tieto nože Klarstein Kitano Plus, aktualizujem článok.

Bergner aj Fiskars majú určite dobré nože, no cena je niekoľko krát vyššia.

Balenie

Ako už z článku vyplýva, v balení nájdeš Stojan, dosku na krájanie a 7 kusov nožov. Tento 9 kusový set je zabalený dobre, preto nehrozí žiadne poškodenie pri preprave. Aj keď je tovar zo slovenského e-shopu (všeobecne), vždy odporúčam si rozbaľovanie natáčať. Občas sa stane, že výrobok je nejako poškodený a samotný predajca to nemá ako ovplyvniť. Takto si vytvoríš dôkaz, že výrobok už bol poškodený a predajca nemá prečo ďalej skúmať ako sa poškodila zásielka. Nie raz mi to pomohlo.

Záver

Myslím, že set Klarstein Kitano Plus bola dobrá voľba. Tvrdosť nožov je akurát a použitý materiál sa zdá byť kvalitný. Za nás je to funkčný a oku lahodiaci set. Výrobky Klarstein s dobrou podporou si môžeš zakúpiť priamo na ich stránke, alebo v partnerskom e-shope electronic.star


ZĽavové kupóny AliExpress. Pridaj sa k nám na Facebook

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.