Nakupuješ na Aliexpresse? Toto musíš vedieť! Customer Live Chat

Aliexpress časté otázky ohľadom spojenia sa z operátorom

UPDATE!!!: Od 1.11. 2023 je služba Live Chat znovu dostupná. Moja podpora pre vás je tu opäť. Veril som, že AliExpress sa čím skôr poučí z toho nezmyselného kroku (stopnutie Live Chat) a všetko sa vráti do „Starých koľají“

Vieš sa spojiť s AliExpress podporou? Live chat konečne opäť funguje.

Pravdou však je, že AliExpress menil komplet podporu, web stránku aj aplikáciu. Z toho dôvodu nebolo možné využívať túto službu. Nové prostredie sa vám hádam páči a verím, že bude dlho bez problémov. Ak sa však niečo nepáči, kľudne sa podeľte o skúsenosti dole v komentároch.


Aliexpress časté otázky

Že nie? Po prečítaní článku to už nebude problém. Spojiť sa s Live chat AliExpress podporou nie je problém. S poriadnou dávkou trpezlivosti a jedným redbullom to zvládneš.

Nenakupuješ na AliExpresse ale na Banggood? Prečítaj si ako postupovať v prípade problémov

Live chat. Ako začať.

Na live chat komunikáciu sa musíš pripraviť. Viem, znie to hrozivo ba až odradzujúco, ale nie, nie je to nič strašné. Nie je to ale tak že zdvihnem telefón a zavolám, alebo napíšem na Messenger. Tak čo ti treba? Poďme na to.

Nezabudni pozrieť aj Aktuálne kupóny na AliExpress

Pekne bod po bode.

 1. V prvom rade treba podotknúť, že najlepšie je to robiť cez počítač. Je lepšie mať stabilné pripojenie, nezhasínajúcu obrazovku a nakoniec ak nie si zdatný v angličtine, otvorenú kartu s prekladačom.
 2. Priprav si screen komunikácie s predajcom, screen trackingu, návrh toho čo budeš riešiť (aby si sa nezamotal/a), kávu alebo redbull a dostatok času.
 3. Ak ideš riešiť reklamáciu chybnej dodávky alebo pokazeného tovaru, treba aj video a fotky čo je pokazené. To si priprav aby bolo možnévideo alebo obrázok poslať do kominikácie. Najlepšie oboje.
 4. Ak máš všetko môžeme ísť na to.

Postup

 1. Prihlás sa v počítači do HELP CENTRA. Nájdeš ho na vrchu stránky.
 2. Následne výber položku CONSUMER SERVIS
 3. Choď úplne dole a v ľavom rohu je možnosť ONLINE SERVIS.
 4. Dostaneš sa na stránku s riadkom na písanie.
 5. Chcel som ti ukázať ako sa tam dostaneš. Teraz môžeš kliknúť na odkaz a automaticky ťa presmeruje na live chat v customer servis

UPDATE na obrázku číslo 3!!! Do stavového riadku napíš „chat with human agent“ Prihlási sa agent a netreba ďalej postupovať. Ak by náhodou niečo zlyhalo, pokračuj ďalej

 1. Stlač REFUND ORDER alebo nejaké tlačidlo a vyskočí ti okno s otázkou „o ktorú objednávku sa jedná“ označ objednávku
 2. Následne do riadku napíš Hallo alebo aj text (otázku ktorú chceš položiť). Toto treba robiť dookola kým sa neozve operátor.
 3. Keď operátor prevezme chat, tak to zistíš. Pekne sa predstaví a konverzácia sa začne.
 4. Všetko je v angličtine, tak ten pripravený prekladač pomôže. Je to celkom rýchle. A preto pozor! Ak teda si budeš všetko prekladať, sem tam preklikni na kartu AliExpress. Okno sa totiž po 50 sekundách zavrie a budeš to musieť absolvovať od začiatku. Ak začne odrátavať sekundy, niečo napíš do kolónky. Niečo v zmysle „moment please“
Spojenie s operátorom AliExpress. Je to jednoduché.

Zhrnutie

Využívaj live chat hlavne pri nedodanom tovare, zlom doručení, atď. Dôležité je ale ako prvé napísať predajcovi, aby v zákazníckom centre vedeli, že si sa snažil/a, alebo možno aj bola dohoda no „skutek utek“ V prvom rade teda využi komunikáciu s predajcom a keď nepríde k dohode, otvor live chat. Treba si však dávať pozor na uplynutie ochrannej doby ktorú odrátava pri objednávke.

A čo na záver?

Držím palce s vybavovaním reklamácie, aby vždy bola vybavená v tvoj prospech. Ak si nebudeš vedieť poradiť, kľudne mi napíš a ak chceš čítať viac takýchto článkov, prihlás sa na odber a sleduj môj Facebook kde sú uverejňované kupóny. Alebo sa kľudne prihlás na odber noviniek. Formulár nájdeš na spodku stránky.

UPDATE pre spojenie s operátorom

Konečne je spojenie s operátorom trochu jednoduchšie a rýchlejšie.

 • Postupuj presne tak ako je popísane vyššie až do bodu 4 postupu.
 • Teraz stlač tlačidlo ORDER alebo CHECK REFUND
 • Vyskočí okno s tvojimi objednávkami. Stlač krížik na ukončenie
 • Teraz sa zobrazí ponuka. Stlač I can’t find the order
 • Následne sa dole zobrazí CHAT WITH AN AGENT NOW
 • Hotovo. Pokračuj v rozhovore s operátorom.

Ak máš ďalšie otázky tak mi napíš.ZĽavové kupóny AliExpress. Pridaj sa k nám na Facebook

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.