Dva najlepšie hudobné Android prehrávače.

Neutron Music Player. Najlepší Android prehrávač

Stalo sa ti niekedy, že tvoje nové slúchadlá nehrajú podľa tvojich predstáv? Myslíš si, že kúpa slúchadiel nebola dobrá voľba? Čítaj ďalej. Mám pre teba riešenie. Existujú dva prehrávače na Android čo ti zaručia naozaj kvalitný posluch. Neutron Music Player alebo Power Amp je to čo potrebuješ.

Najlepší je Neutron Music Player

Neutron Music Player je aplikácia na prehrávanie hudby v tej najvyššej kvality. Vyskúšal som veľa hudobných aplikácií, ale ani jedna sa nechytala na Neutron Music Player. Je to podľa mňa najlepšia aplikácia pre audiofilov. Jedná sa o prehrávač so skvelými technológiami aby bolo možné prehrávať všetky formáty hudby v bezstratovej kvalite. Program s malou veľkosťou, ale obsahuje veľa výborných funkcií, ako je inteligentné dekódovanie, automatické vyváženie zvuku, filtrovanie hluku, priestorový zvuk….

Klúčové vlastnosti Neutron Music Player

 1. Prehrávaj hudbu vo vysokej kvalite : Hudobný prehrávač Neutron s možnosťou prehrávania hudby od populárnych formátov až po tie najvzácnejšie formáty. Neutron Music Player dokáže hrať vynikajúco so schopnosťou prehrávať presne mnoho rôznych typov zvukov, ako sú MP3, WAW, Flac, až po SACD formáty. Mono, Stereo, DTS – ES6.1.
 2. Prenos dát : Neutron Music Player ti umožní rýchlo prenášať dáta do iných zariadení. Po pripojení do domácej sieti, prehráš obsah playlistu v akomkoľvek zariadení pripojenom v tej istej sieti. Môžeš si prispôsobiť výber formátu, kanálov, frekvencie…, alebo prehrať skladbu v pôvodnom znení. Zabezpečí to najlepšiu kvalitu výstupných skladieb.
 3. Pokročilé prispôsobenie : Neutron Music Player prináša pôsobivý zážitok z počúvania s pokročilou súpravou ladenia pre používateľov. Teraz môžete upraviť mnoho parametrov, ako je TEMPO, EQ, AGP, DSP,… pre lepší hudobný výkon.
 4. 64-Bit processing : 90% mobilných zariadení je 32-Bit. S touto funkciou zapneš vysoko presné 64-Bitové Hi-Res audio. Aplikácia tiež umožní nastavenia nie len software, ale aj hardware zariadenia, kde sa dá povoliť alebo zamietnuť spusteniu funkcií.
 5. Resampling : No comment. Táto funkcia hovorí, že aj tvoja najnekvalitnejšia skladba bude znieť lepšie ako lepšie.

Stiahnuť Neutron Music Player

Ďalšie super vlastnosti

 1. Inteligentný filter a Normalization : Neutron Music Player má ochranný filter proti preťaženiu. Všetky skladby (alebo výber skladieb) si môže jednoducho štandardizovať.. Okrem toho aplikácia umožní spravovať hlasitosť hardvéru. Má v sebe obsiahnutý aj predzosilňovač. Prehľadne sa zobrazuje aj spektrálna analýza v reálnom čase a funkcie RMS.
 2. Texty : Aplikácia poskytne podrobné texty pre každú pieseň. Texty sa tiež aktualizujú podľa národného jazyka. 
 3. Časovač : Neutron Music Player poskytuje funkciu, ktorá je zaujímavým časovačom. Umožňuje nastaviť budík priamo v tejto aplikácii. Je ľahké nastaviť budík. Stačí si vybrať čas a potom ťa zobudí včas, alebo sa vypne.
 4. Pekný dizajn : Neutron Music Player je navrhnutý s friedly rozhraním. Neutron Music Player obsahuje veľa tmavých farieb, ktoré nezaťažujú oči používateľov.

Začni s Neutron Music Player

Aplikáciu sa dá stiahnuť a inštalovať na všetky mobilné zariadenia a zo všetkých obchodov. Ja som si ju stiahol z obchodu Google Play. Treba si dať pozor, lebo ak si prehrávač stiahneš napríklad zo stránky vývojára, budeš musieť platiť na stránke vývojára a všetka podpora pôjde z tejto stránky. Ak si prehrávač Neutron Music Player stiahneš z obchodu Google alebo App Store, nemusíš sa o nič starať. Aplikácia funguje naprieč všetkými tvojimi zariadeniami prihlásenými do tvojho účtu.

Jazyk aplikácie

Aplikácia ponúka (skoro)všetky jazykové variácie. Slovenčinu ani češtinu však nenájdeš. Český jazyk si však môžeš stiahnuť priamo z fóra vývojára, alebo aj z mojej stránky Inštaluje sa pomerne ľahko.
1: Vynútiš zastavenie aplikácie a ideálne reštart zariadenia, alebo vymazanie cache pamäte.
2: V pamäti zariadenia vyhľadáš NeutronMP a vložíš do neho stiahnutý súbor
3: Nahráš playlist zo zariadenia a už len vychutnávaš svoju obľúbenú hudbu.

Základné nastavenie prehrávania

Pri prvom spustení máš všetky nastavenia v základnom nastavení. To znamená, že všetka hudba bude hrať tak, ako je kvalitná nahrávka. Ak si s tým ok, v poriadku. Skús si ale pre začiatok zapnúť dve funkcie. 64-Bit processing a Resampling – Audiophile. Myslím, že rozdiel pocítiš okamžite. To ťa donúti odhaliť ďalšie vymoženosti Neutron Music Player. Všetko bude záležať od tvojho ucha.

60 Band grafický Equalizer

Top grafický equalizer. V nastavení dokážeš nastaviť to najlepšie z každej frekvencie. Neutron Music Player ti umožní nastaviť od základného 4-Band equalizéru až po neskutočných 60-Band. Super na tom všetkom je aj to, že sa dá nastaviť každá frekvencia zvlášť. To všetko ešte vylaďuje nastavenie nie len hlasitosti (gain), ale v každej frekvencii nájdeš aj ďalšie parametre nastavenia.

Všetko ostatné si ukážeme vo videu. Aplikáciu používam už niekoľko rokov a som maximálne spokojný.

Pripájam aj niekoľko mojich nastavení equalizéru. Niektoré nastavenia platia pre náhlavné slúchadlá a niektoré pre earbuds. Dôležite je vedieť, že inak hudba znie pri káblovom pripojení a inak pri Bluetooth pripojeniach.

 • Hi-Res Audio
 • Equalizer
 • Všetko
 • Nič

>>Vieš ako vyberať slúchadlá?<<
Top značky z Číny

Poweramp Music Player

Poweramp patrí medzi najlepšie audio prehrávače pre Android

Ďalším podľa mňa perfektným prehrávačom je Poweramp Music Player. Používa z veľkej časti tie isté kodeky a nastavenia ako Neutron Music Player. Pre používateľa má možno priateľskejšie prostredie a jednoduchšie nastavenia. Má jednu funkciu, ktorá je z môjho pohľadu svetová. Nastavíš si určitú dĺžku času, pod ktorý nechceš aby prehrávalo skladby. V skratke to znamená, že pri auto playliste zariadenia ti vyselektuje všetky zvuky pod tento čas. Napríklad zvonenie a krátke úryvky niečoho. Možno je trochu komerčnejší, ale stále si zachováva svoju kvalitu pri prehrávaní hudby. Hlavným rozdielom je to, že Poweramp neponúka možnosť prehrávania hudby cez domácu sieť. Dokáže však streamovať rádiá zo služieb ako napríklad Spotify

Stiahnuť Poweramp Music Player

Nastavenie a kvalita zvuku v Poweramp Music Player

Nastavenie prehrávača je intuitívne a aplikácia je dostupná v požadovanom jazyku. Aj v českom a slovenskom. Super. Kvalita zvuku je taktiež na vysokej úrovni Hi-Res vďaka svojim vlastným dekodérom. Presne tak isto ako Neutron Music Player. Používa resampler SoX, ktorý sa radí medzi najlepšie. Ďalej máš tak isto na výber nastavenie s kódovaním. Poweramp dokáže na výstupe prehrať až 24-bit96/192kHz.

Každý výstup má zvlášť nastavenie

V prehrávači Poweramp si dokážeš nastaviť kvalitný výstup každý zvlášť. Audio 3,5mm jack, USB aj Bluetooth. Je to celkom výhoda, lebo ako som písal vyššie, každý výstup znie ináč. Pri USB DAC je to už špecifické. DAC dekodér(prevodník) si sám vie poradiť s výsledným zvukom.

Playlist so všetkým

Okrem spomenutých superlatív má aj super playlist so všetkým čo k tomu patrí. Sťahuje fotky a názvy albumov, filtrovanie podľa dĺžky skladby, skladateľa, roku….. A to všetko si môžeš upraviť ešte aj podľa seba.

Celá aplikácia je v aj v slovenčine a češtine. Nastavenie a porozumenie funkciám je preto jednoduché. Záleží už len od tvojich potrieb.

 • Hi-Res Audio
 • SoX resampler
 • Cz a Sk jazyk
 • Jednoduchosť ovládania
 • Dobrá cena
 • Nepodporuje prehrávanie DLNA

Ako reklamovať nákupy z Číny?

Záver

Obidva tieto prehrávače sú vrcholom v prehrávaní na mobilných zariadenia. Aj keď je dnes doba streamovacích služieb akou je napriklad Spotify , stále si nájdu svoje miesto v kvalitnom prehrávaní hudby. Neutron Music Player ako aj Poweramp Music Player majú aj svoju neplatenú verziu. Je síce trochu orezaná, ale pre začiatok určite stačí.


Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading