Soundcore Liberty 4. Excelentné Hi-Res Spatial Audio slúchadlá (Recenzia)

Liberty 4 s LDAC kodekom a Spatial Audiom

Liberty 4 dostali najnižšiu cenu s dopravou 7 dní. Momentálne v oficiálnom obchode Soundcore.eu ich kúpiš za super cenu 99,99€ s kupónom WS24PDA3953. Sú dostupné v Európskom sklade s rýchlim dodaním.Hi-Fi slúchadlá Soundcore Liberty 4 sú odolné Bluetooth špunty s výborným zvukom.

Najvyššia rada Liberty

Posledný prírastok do rodiny Liberty, dostal označenie Liberty 4. Ide o cenovo dostupné slúchadlá s ANC oproti svojim známejším konkurentom Apple AirPods Pro, alebo Sony WF-1000XM4. Podľa Anker ide o najdokonalejšie Bluetooth slúchadlá svojej rady. Slúchadlá dostali Premium Sound ACAA 3.0, 6 mikrofónov na ANC a Clarity Call, meranie tepu a stresu a veľa iného. Tak poďme pekne poporiadku.


Priority Direct

Sklad Nemecko

Odporúčam kupovať cez stolný počítač

Ďalšia zľava za body Ak máš otázky, napíš mi.

Cena s kupónom

89,99€

Kupón

WS24A3953EU

Nenakupoval si ešte na Soundcore? Prečítaj si článok


Doprava a balenie

Momentálne sa slúchadlá poriadne oplatia z ofiko obchodu. Tovar dorazí zvyčajne do 5 dní. Tento môj balík z HEKKA odoslali po štyroch dňoch a samotné doručenie trvalo 8 dní. Doniesol mi ho kuriér DPD bez ďalších poplatkov. Takže rýchlosť a kvalita doručenia je v poriadku. Z ofiko obchodu je to ešte rýchlejšie. Zhruba 4 dni.

Unboxing a prvé dojmy

Rozbalenie prebehlo veľmi rýchlo. Ako vždy keď horím nedočkavosťou.

Prepravná fólia bola bez poškodenia. Samotné balenie slúchadiel Soundcore Liberty 4 je zabalené v pevnej fólii, takže neohrozí ani malé poškrabanie. Škatuľka má dnes už veľmi u výrobcov obľúbené knižkové otváranie s magnetom. No a po rozbalení sa naskytol luxusný pohlaď na prémiové balenie slúchadiel. Štyri páry špuntov (vyberie si naozaj každý), krásne a podsvietené nabíjacie puzdro, Nabíjací kábel USB A- USB C a manuál.

Veľkosť a pohodlnosť slúchadiel Soundcore Liberty 4

Veľkosť týchto parádnych slúchadiel je presne taká, akú som potreboval. Sú malé a sadnú do ucha ako uliate. Či už sú uši také, alebo také. Každý si nájde ten správny špunt. Pri správne zvolenom špunte v uchu držia výborne a s kľudom môžeš s nimi športovať. Vypadnutie nehrozí. Náhradne špunty CloudComfort Ear Tips sú v troch veľkostiach. Dohromady teda štyri veľkosti S/M/M2/L. M2 sú podľa mňa určené na behanie. Nie je to klasická veľkosť M, ale špunty M2 sú predĺžené tak, aby vošli hlbšie do ucha.

banner

Každopádne si treba premyslieť, alebo teda vedieť, aký tvar najlepšie vyhovuje tvojmu uchu. Musím však povedať, že Liberty 4 padnú do ucha ďaleko lepšie ako Life P3 v cene 66€, alebo Liberty Air 2 Pro za 73,59 s kódom ANKERAIR2P

Nabíjacia kolíska a výdrž baterky

Nabíjacia kolíska pôsobí luxusne aj vďaka parádnemu podsvieteniu slúchadiel pri jej otvorení. Podsvietenie slúži na ľahšie vyberanie slúchadiel z kolísky po tme. Kolíska je vysúvacia a slúchadlá v nej drží silný magnet. Vôbec nehrozí vypadnutie. Pri otvorení si však treba dávať pozor na samotnú kolísku, aby sa náhodou nezlomila. Je síce pevná, ale predsa len vysunutá.

Až 9 hodinová výdrž batérie

Slúchadlá napriek svojej veľkosti vydržia hrať pri zapnutom ANC fajnových 8 hodín a pri vypnutom ANC aj Transparency Mode až 9 hodín. Pri zapnutom režime Movie je to už trochu horšie. O tomto režime si povieme nižšie aký je super. No výdrž baterky skráti skoro na polovicu. Samotná kolíska poskytne až 3-4 nabitia. Podľa zvoleného režimu. Pri štandarde je to cca 28 hodín.

Vybavenie slúchadiel Soundcore Liberty 4

Premium Sound ACAATm (ASTRIA COAXIAL ACOUSTIC ARCHITECTURE)

Ide o akúsi armatúru cez ktorú prechádza zvuk zvuk s duálneho meniča. Basy a stredy aj výšky prechádzajú v jednej rovine priamo do ucha a zvuk tak nelieta a nestráca sa jeho kvalita.

Najmodernejší dizajn, ktorý integruje prispôsobenú Knowles vyváženú armatúru a dynamický duálny menič do jedného tela. Astria, zarovnaná priamo do ucha, eliminuje rušenie a zároveň vytvára harmonizované výšky a basy pre najprirodzenejší a najrozsiahlejší zvuk, aký ste kedy zo slúchadiel počuli. Hudba hrá na štadióne s úchvatnou čistotou a vernosťou.
Zdroj Anker

A je to pravda. Slúchadlá hrajú čisto bez nutnosti upravovať ekvalizér. Ich Hi-Res Sound pri použití LDAC kodeku je na úrovni známych drahých značiek. Slúchadlá podporujú pripojenie dvoch zariadení naraz, preto sa LDAC kodek zapína priamo v aplikácii. Prečo? Zatiaľ žiadne Bluetooth slúchadlá nedokážu prehrávať tento kodek súčasne. Ani Sony WH1000XM5 o ktorých som písal nedávno.

Vieš ako vyberať slúchadlá. Prečítaj si tento lite návod pre začiatok

ANC HearID a Crystal Clear Call

Oproti svojim predchodcom dostali Liberty 4 až 6 reproduktorov na pohltenie okolitého zvuku. Slúžia aj na čisté telefonovanie. Zvuk možno nie je úplne dokonalý, ale za to bez vonkajších rušivých elementov. Ako som písal, že čisté telefonovanie majú Tronsmart Onyx Prime, tak Liberty 4 vďaka Crystal Clear Call sú v odfiltrovaní už iný level.

Nastavenie ANC len pre tvoje ucho

Áno. Vďaka Personal HearID je nastavenie jednoduché a celkom dobre funkčné. Samozrejme, že napríklad niekoľkonásobne drahšie Sony WF-1000XM4 ktoré sú preborníkmi v kódovaní ANC, sú na tom o niečo lepšie. Ale zvuk je véééľmi, ale veľmi podobný.

Dobré prvotné nastavenie ANC je možno trochu dlhšie, ale stojí z to. Po správne zvolených špuntoch, dobre nasadených slúchadlách môžeš začať. Aplikácia ťa prevedie komplet nastavením. Adaptívny Mód je plne automatický a má tri stupne. Low, Medium a Strong. Samozrejme si môžeš zvoliť aj Manual Mode.

Ako sa správa ANC slúchadiel Soundcore Liberty 4 v praxi?

Samotné slúchadlá dobre tlmia zvuk vďaka kvalitným špuntom. Najlepšie tlmia stredné a vysoké pásmo. Dokážu potlačiť okolie až o cca 40dB. V spojení s dobre zvolenými špuntami sú vhodné aj hlučnejšieho prostredia ako klasický mestský ruch. Slúchadlá patria medzi tie strednej vyššej triedy a ANC je adekvátne.

Normal Mode

Pri tomto móde je ANC úplne vypnuté. Využívam keď som sám v domácom prostredí. Zvuk nie je nijak skreslený.

Transparency Mode

Veľmi šikovné spracovanie ANC filtrovania okolitého hluku. Má dva pod-módy nastavenia. Fully Transparent a Vocal Mode

 1. Fully Transparency ako už z názvu vyplýva prepúšťa všetok okolitý zvuk. Potlačí zvuk zo slúchadiel a pridá sa zvuku z okolia. Veľmi dobre tam, kde sa vyžaduje obozretnosť.
 2. Vocal Mode zas potláča nízke a vysoké tóny, čím zvýši hlasitosť reči a rozhovor je lepší. Škoda že slúchadlá nemajú takú fičúru ako Sony WH1000XM5. Speak-to-Chat.

360° Spatial Audio

Tak takáto vymoženosť v slúchadlách za takúto cenu a v takejto kvalite? Jasné. Spatial Audio od Soundcore funguje naozaj skvele. Priestorový zvuk má dva režimy a dva módy.

 1. Fixed – Zvuk prechádza okolo hlavy podľa predchádzajúceho nastavenia zvuku. Znie to dobre. Taká komplikovanejšia hra s Reverb-om. Áno. V skutočnosti počuť pri koncerte rozloženie hudobníkov. Znie to dobre a určite si to väčšina obľúbi.
 2. Head Tracking – Niečo pre hráčov a používateľov VR systémov. Slúchadlá dokonale sledujú pohyb hlavy a prispôsobujú zvuk tak, aby stále vychádzal so sledovaného zariadenia.
  Tip: Polož telefón na stôl a otáčaj hlavou, Zvuk bude do uší vchádzať vždy podľa toho na ktorú stranu máš otočenú hlavu. Ideálne pri móde Movie
 1. Music Mode – Výnimočné otvorenie priestoru. Stredy aj výšky dostanú vyšší level a celý koncert či skladba si vychutnáš tak, ako keby ťa vtiahlo priamo do deja.
 2. Movie Mode – Ideálne nie len pre pozeranie filmov. Hodí sa tiež pre pop-rock, rock či metal. Stredy sú mierne utlmené, čo pozdvihne basy a výšky. Celkom dobre to rachotí pri filme Armagedon

Obidva módy sú niečím výnimočné. Každopádne ich treba vyskúšať.

HearID Sound

 1. Initial Curve -Nastavenie zvuku presne pre tvoje ucho. Budeš sa trochu cítiť ako na audiometri. Okolo celej hlavy putuje zvuk v rôznych frekvenciách. Podľa toho ako počuješ, sa nastaví zvuk na tvoj peak. Výsledok stojí za to. Pri tejto cenovej relácii je to absolútna bomba.
 2. Custom HearID – Vlastné doladenie ekvalizéra podľa predstáv. Osobne som s tým nerobil nič, lebo nebolo treba. Slúchadlá sú naozaj dobre vyvážené pre väčšinu poslucháčov.
 3. Default – Prednastavené hodnoty ekvalizéra. V ponuke je až 22 rôznych štýlov.
 4. Custom EQ – Nemôže predsa chýbať vlastný, 8 kanálový ekvalizér v rozsahu od 100Hz do 12,8kHz. Ide o pásma, ktoré najviac ovplyvňujú kvalitu výsledného zvuku. Osobne som s tým nepotreboval nič robiť.

Ovládanie tlakom ako na Apple AirPods

Ovládanie tlakom je totálny prevrat v tejto cene slúchadiel. Soundcore Liberty 4 dostali po bokoch slúchadiel tlakové spínače. Alebo radšej mriežku. Je to zatiaľ top ovládanie Earbuds. Nehrozí žiadne náhodné prepínanie ako pri dotykových ovládaniach napr. Ugreen HiTune X6 a na druhej strane zas netreba ani veľmi tlačiť na tlačidlo ako pri BlitzWolf BW-FYE7. Stačí si jemne prichytiť slúchadlá a vybavené.

Ovládanie ako celok je ale podľa mňa slabým článkom slúchadiel. Samotné slúchadlá Liberty 4 si vieš nakonfigurovať len na šesť tlačidiel. Tri na každej strane. Celkom tak chýba napríklad niektoré ovládanie na ktoré je človek zvyknutý aj z lacnejších modelov. Dá sa nastaviť hlas, pauza, hlasový asistent či Ambient sound. Len problém nastáva ako to spárovať len pri troch stlačeniach. Zatiaľ som síce nepotreboval viac, ale niekomu to môže chýbať.

Brutálne dobré Bluetooth slúchadlá Soundcore Liberty 4
Pozri aj najlepší Boom Box v triede

Soundcore Liberty 4 a Wellness app

Táto funkcia slúchadiel si určite získa srdcia všetkých športovcov. Ide naozaj o síce základný, ale dobre vyšperkovaný a hlavne funkčný systém.

V pravom slúchadle je umiestnený srdcový snímač tepu. Ten sníma tvoj tep hneď po zapnutí slúchadiel, alebo po zapnutí cvičenia. Vďaka dobrému algoritmu dokážu slúchadlá vyrátať aj úroveň stresu. Používam pri spánku. Cvičenia si môžeš postaviť na vstavanom trénerovi, alebo si vytvoríš vlastné. Vlastné cvičenie môžeš si môžeš prispôsobiť od ľahkého až po strong.

Liberty 4

Aplikácia Wellness nie je len doplnok. Je to celkom dobrý systém na motiváciu k dobrým výkonom

Ako hrajú Liberty 4? Malé, výkonné Hi-Fi bomby

Slúchadlá Soundcore Liberty 4 sú už len malým krôčikom od skutočného Hi-End štýlu. Ide o dobre vyvážené slúchadlá na všetkých frontoch. Nízke a hlboké basy, perfektné vokály a kryštálové výšky. Musím povedať, že peak každého kanála je bez výrazných zmien. Pri rozsahu 20Hz až 40kHz ide o Hi-Res music

Nevtieravý, ale pohlcujúci bas

Možno by sa zdalo že rozsah slúchadiel je na nízkych frekvenciách slabý, tak výnimka potvrdzuje pravidlo. Nízke tóny začínajú od 20Hz a na ucho pôsobia veľmi príjemne. Ani po dlhom počúvaní neboli vnucujúce. Myslím tým ten taký nepodarený trend, že všetko musí dunieť. Basa basuje, bubon bubnuje. Žiadne nízke tóny pri mojom posluchu skladieb, nie sú rezonujúce a dunivé. Pri latino jazz (od 14 minúty) bol presne definovaný stop band. Analoque Hi-Res music od NBR Store

Čisté vokály a vyzdvihnutý priestor v strednom pásme

Jamala s víťazným songom 1944 je ideálna skladba na definíciu kvality stredného pásma slúchadiel Soundcore Liberty 4. Stredné pásmo je to, ktoré aplikácia od Soundcore dovoľuje upraviť. Gitara a vokály sú vyvážené. Vďaka HearID a ACAA premium sound sa zvuk v slúchadlách rozloží presne podľa tvojich predstáv a vôbec sa neprekrýva. Detailne počuješ každý nástroj a hlas z miesta reprodukcie. Je to úžasné až obdivuhodné ako sa Liberty 4 doťahujú na drahšiu konkurenciu.

Výšky ktoré nesyčia, ale umocňujú zážitok

Zavri oči a počúvaj. Annabel od Goldfrapp je skladba pri ktorej sa dá ľahko zistiť, že vysoké výšky môžu byť aj „nízke“. Pri čistých výškach do 40kHz je jasne a zreteľne počuť všetko to, čo k dobrej muzike patrí. Dobre znejúca nahrávka aj z YouTube je Go Tell It On The Mountain od Dary Rolins.

Skladba Candi Staton – Hallelujah Anyway ktorá je ladená do basov a výšok ukazuje, že slúchadlá nemajú limit.

Pri slúchadlách Soundcore Liberty 4 jasne cítiť Hi-End triedu do ktorej už Soundcore so svojimi slúchadlami už patrí.

Kúpiť či nekúpiť a záver

Treba hneď povedať, že slúchadlá nie sú boom boom tresk a niekto by z nich po kúpe mohol byť nešťastný. Ide však o vynikajúco vyladené špunty pri ktorých ťa ani po šiestich hodinách nebude bolieť hlava. Na svoju veľkosť majú výborné ANC s individuálnym nastavením. Slúchadlá sú vhodné aj do rušných priestorov. Tu však opatrne. Vždy používaj slúchadlá tak, aby si neohrozil/a seba a ani ostatných. Slúchadlá som ponúkol na test ľuďom s rôznym obľúbeným žánrom hudby a všetci sme sa jednoznačne zhodli, že slúchadlá Soundcore Liberty 4 rozhodne stoja za kúpu.

 • Hi-Res + Spatial Audio
 • Vlastná super apka
 • Výdrž batérie pri vypnutom Wellness a Spatial Audio
 • Rýchle nabíjanie
 • Meranie tepu a stresu
 • Ovládanie cez slúchadlá
 • Nabíjacia kolíska mohla byť pevnejšia aj keď vydrží naozaj veľa.

Celkový dojem – ODPORÚČAM

Video recenzia

Manual Soundcore Liberty 4

EN Manual
CZ Manual


Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading