Tronsmart Bang MAX. A párty môže začať. (Recenzia)

Novinka od Tronsmart. Bang Max je obrí Boombox s dobrým zvukom.

Hľadáš hlasný Bluetooth reproduktor na párty? Tronsmart priniesol nový produkt, ktorý stačí na to, aby rozprúdil TVOJU párty s prijateľnou cenou, ale vynikajúcim zvukom a výkonom. 130W Bluetooth reproduktor Tronsmart Bang Max.
Tronsmart je známa značka vo svete audio reproduktorov a slúchadiel. Sú známe svojim inovatívnym dizajnom, vysokokvalitným zvukom a výnimočným výkonom. Či už si hudobný nadšenec či vášnivý hráč, Tronsmart ponúka širokú škálu produktov, ktoré uspokoja tvoje audio potreby.


Standard Shipping

Sklad Česko

Nenakupuj cez aplikáciu, ale cez web stránku
Ak máš otázky, napíš mi.

Novinka od Tronsmart. Bang Max je obrí Boombox s dobrým zvukom.

Cena s kupónom

134

Kupón

NNNTSMBMAXSP

Nakupuješ 1 krát na Geekbuying? Pričítaj si článok


O značke

Aj keď značka Tronsmart nie je neznáma, nie každý ju pozná. Tak si teda povedzme niečo málo o tejto audio značke. Jednou z najobľúbenejších ponúk Tronsmart okrem Force a Element je ich rad bezdrôtových reproduktorov Bang. Tieto prenosné reproduktory sú ideálne na vonkajšie stretnutia, večierky alebo si jednoducho vychutnávaj hudbu na cestách. Vďaka pripojeniu Bluetooth môžeš bez námahy pripojiť svoj smartfón alebo tablet k reproduktoru a vychutnať si svoje obľúbené melódie s pôsobivou čistotou a bohatými basmi.

banner

Novinka Tronsmart Bang Max

Hľadáš výkonný párty box s kvalitným zvukom a aby nestál polovicu výplaty? Tronsmart dal riešenie. Je ním najvýkonnejší párty reproduktor značky – Tronsmart Bang Max. Tronsmart dlho nezaháľal a v roku 2023 (predpokladaný predaj začne koncom augusta) prichádza ako veľký konkurent pre Soundcore Motion Boom Plus, JBL Xtreme 3, alebo StormBox Blast za približne 180€-200€. Poďme si teda rozobrať na drobné tento parádny kus nábytku s váhou necelých 6Kg.

Jednoduchosť spĺňa účel

Reproduktor má pomerne jednoduché prevedenie. Pri svojej veľkosti 47*19,9*27cm má na svojom tele len názov značky a deväť tlačidiel na ovládanie. Samozrejme nechýba ani LED indikátor stavu nabitia batérie. Čínske značky ako napríklad Soundcore, ich prémiový model a konkurent pre Tronsmart Bang Max, znižujú cenu nie kvalitou audio komponentov a spracovania, ale hlavne prevedenia. V praxi to znamená, že jediný postrehnuteľný rozdiel medzi známymi značkami a značkami Tronsmart, alebo Soundcore, je v pogumovaní celého tela. Zatiaľ som nepostrehol zhoršenú kvalitu, nebodaj zlyhanie reproduktora, alebo slúchadiel.

Ovládanie Tronsmart Bang Max. Presne to čo potrebuješ

Veľký tresk čo ťa oslní

A to doslova. Ide o plnohodnotný trojpásmový reproduktor s dvomi 30W basovými meničmi, dvomi 20W stredmi a o čistý vokál a priestor sa postarajú dva 10W výškové meniče. Tronsmart Bang Max teda ponúkne 130W a z toho 120W plnej sily a 2x po 5W cez bočné 13cm pasívne basové membrány. Priestor zaplnia aj RGB párty „reflektory“ na ktoré sme – nie sme zvyknutý z predchádzajúcich modelov Bang, pretože sú naozaj veľké. Čínsky výrobcovia označujú výkon svojich párty reproduktorov v maximálnom zaťažení bez poškodenia reproduktora. Takzvaný Peak a ide o krátkodobé zaťaženie. Tronsmart si dáva tú námahu, že do svojich popisov píše čarovné slovíčko MAX. Harmonický výkon aj vďaka pasívnym membránam je na veľmi slušnej úrovni. Mriežku som dole nedával, tak som si prepožičal oficiálny obrázok.

Plnohodnotný troj-pásmový párty reproduktor Tronsmart Bang Max

Technológia ktorá je počuť – SoundPulse®

Na zabezpečenie dosiahnutia toho, aby harmonické tóny boli bez skreslenia a orezania špičiek, je dôležitá aj dostatočná kapacita batérie a sofistikovaný softvér na prideľovanie energie. Spoločnosť Tronsmart vyvinula patentovaný algoritmus „SoundPulse ®“ Ide o vylepšenú verziu technológie DSP (Digital Audio Processing), ktorá funguje spolu s prispôsobeným čipom. Najviac a najlepšie to počuť v pásmach od cca 1900Hz do 2500Hz, kde sa vyskytuje najviac počuteľných tónov a je problematické nastaviť aj equalizér. Príliš veľa hlasitosti týchto frekvencií môže spôsobiť napríklad znepríjemnenie zvuku elektrických gitár či chrčanie perkusií až na úroveň nepríjemného „ťahania za uši.“. Je dôležité spomenúť fakt, že ucho je na tieto frekvencie najcitlivejšie a v neprimeranom množstve môžu spôsobiť únavu uší omnoho skôr, ako ostatné frekvencie.

Čo som tým chcel vlastne povedať? Technológia Tronsmart SoundPulse ® je vytvorená práve proti defektom zvuku elimináciou akéhokoľvek drsného hluku. Vďaka tomu sú vokály jemnejšie, zvuk je bohatší a umožňuje ti vychutnávať si hudbu dlhší čas bez únavy uší. Pre každý typ reproduktoru značky, iný algoritmus no pri Bang Max je doladený na jednotku z hviezdičkou.

Technológie TuneConn™ a Stereo Pairing

T TuneCon dokážeš vytvoriť dokonalé ozvučenie spojením až stovkou reproduktorov. Dokonca aj domáce kino 2.1 nie je problém.

Táto technológia nie je žiadna novinka pre Tronsmart. Spoločnosť Tronsmart dlhodobo investuje do vývoja a vylepšovania svojich výrobkov. TuneConn™ bola použitá tiež už pri starších reproduktoroch, ako napríklad Tronsmart Studio.

TuneConn™ – prehĺbenie tvojho hudobného zážitku je vylepšená technológia, ktorá dokáže z dvoch, alebo viacerých reproduktorov vytvoriť synchronizovaný zvukový systém. Táto inovácia umožňuje perfektné prepojenie reproduktorov s technológiou TuneConn™ pre ešte silnejší a pôsobivejší zvukový zážitok. Máš možnosť rozširovať svoj zvukový systém podľa potreby a preferencií. Chceš hudbu počúvať v celom dome? Či skôr počúvať rovnaký zvuk z rôznych miestností? S TuneConn™ to bude ľahké a pohodlné. Stačí si len pridať ďalšie reproduktory a ešte viac si vychutnávať hudobné skladby, podcasty alebo filmy. Takto je možné spojiť až 100 reproduktorov, aby bol dosiahnutý maximálny zvukový priestor a posunuli sa hranice hudobnej skúsenosti.

banner

Stereo Pairing

Ako už samotný názov funkcie naznačuje, ide o spárovanie druhého reproduktora do sterea. Tu je hlavný rozdiel medzi TuneConn™ a Stereo párovaním. Kým pri predchádzajúcej funkcii vieš spárovať niekoľko reproduktorov s rôznymi voľbami, pri True Wireless Stereo (TWS), spáruješ dva reproduktory dohromady pre skutočne stereofónny zvukový zážitok. S TWS máš jeden reproduktor ako ľavý kanál a jeden ako pravý kanál, čo ponúka pohlcujúcejší zvuk so zvýšenou čistotou a oddelenosťou. Skúšal som spárovať Bang Max s ďalším Bluetooth TWS reproduktorom, ale inej značky. Spojenie sa nepodarilo. Predpokladám teda, že spárovať do sterea sa bude dať iba so značkou Tronsmart a je dosť možné, že iba s Bang Max, alebo reproduktorom v stejnej sile. Napríklad Tronsmart Halo 200.

Žúrky za každého počasia

Tronsmart Bang Max má vodotesné krytie IPX6 aj pre párty pri bazéne a podobne ako Sony SRS-XP700B ho môžeš použiť na karaoke a zapojenie gitary. Ale Tronsmart tu má eso v rukáve a tým je práve krytie IPX6. Obidva reproduktory síce majú vstup pre káblové mikrofóny a gitaru, ale Sony má krytie iba IPX4 a je oveľa drahší. Samozrejmosťou pri Tronsmart Bang Max je nastavenie hlasitosti osobitne pre mikrofón a zvlášť gitaru s nastavením úrovne zisku tónov (GAIN).  Nastavenie ovládania zisku nastavuje úroveň skreslenia tónu bez ohľadu na to, ako hlasno nastavíš konečnú hlasitosť. Takže párty môže začať.

Reproduktoru Bang Max nevadí ani nepriaznivé počasie.

Obrovská kapacita batérie

Kvalitná batéria s veľkou kapacitou tvorí základ pre Tronsmart Bang Max. Nielen že spolu s technológiou SoundPulse ® môže prideľovať energiu tam kde treba, ale vďaka nej si v kľude môžeš dobiť aj svoj smartfón. Batéria má obriu veľkosť 18000mAh a z toho na powerbanku je určených (11,1V/6000mAh). Vďaka tejto barérii dokáže hrať reproduktor nonstop až 24 hodín. Presne som to nemeral. Každopádne od plného nabitia mi Bang hral tri dni (zhruba osem hodín denne) pri normálnej hlasitosti. Občas bola skúška basov pri plnej hlasitosti. Poviem ti, bolo to MEGA.

Powerbanka

Vymedzená kapacita batérie pre powerbanku 6000mAh stačí. Každopádne je to núdzové nabitie smartfónu. Cez USB-A port sa pripojíš k reproduktoru a nabíjanie sa začne. Keďže Tronsmart Bang Max je vybavený Auto Power Off, nabíjať telefón môžeš len 30 minút. Potom sa automaticky vypne. Nabíjací kábel USB-A na USB-C však v balení nie je.

Geekbuying WW

Aplikácia

Milovníci slúchadiel a reproduktorov Tronsmart ju poznajú dôverne. Jedna aplikácia pre všetko. Po poslednom update sa o dosť zlepšilo pripojenie produktov priamo do aplikácii. Určite za to môže aj Bluetooth 5.x. Palec hore. Aplikácia neobsahuje nič navyše a nájdeš v nej všetko potrebné pre ovládanie každého typu pripojeného zariadenia. Spustenie a zastavenie prehrávania, preskočenie skladby, Zapnutie funkcií, Prepínanie medzi vstupmi, Equalizer a zapnutie či vypnutie SoundPulse, Ovládanie RGB LED módu, Nastavenie Power-Off, update, odpojenie a v neposlednom rade návod na obsluhu. Aplikáciu stiahneš z odkazov nižšie

Ako hrá Tronsmart Bang Max

Ako vždy pri testovaní rezonancií a basov som ako prvé siahol po skladbe Bass I Love you. Ideálna skladba presne na toto. Pártybox obstál na výbornú. Aj pri použití equalizéru a pridaním volume pri 77Hz až 110Hz nebolo žiadne chrčanie a nestalo sa ani to, žeby reproduktor nestíhal ani pri trištvrťovej hlasitosti. Pri flat+ nastavení EQ Tronsmart Bang Max hral podľa predstáv.

Ďalšie skladby s ktorou si niektoré boxy nevedia celkom dobre poradiť, sú skladby Imagine the Fire, alebo He’s a pirate od 10:23min. Pri Batmanovi si reproduktor poradil v celku dobre a nízke tóny neprehlušovali stredy a výšky ani pri vyššej hlasitosti. Pri Pirátovi to už také jasné nebolo. Orchestrálna live verzia mu celkom nesedela. Každopádne Bang Max nie je stavaný primárne na orchester, ale pre Disco music!!!

Úplne ideálne mu sadli skladby ako napríklad Highway od Kaliho a Kiesza – Hideaway. To je presne tá hudba pre ktorú bol reproduktor stvorený. Je úplne jasné, že Armin van Buuren a jeho Motive, budú kraľovať. Osobne som si veľmi užíval Shadow On The Wall (Remastered 2013)

Dokonca aj Štyri ročné obdobia od Vivaldiho zneli fajn.

Audio vstupy a použité Bluetooth kodeky

Začal by som použitým kodekom. Tronsmart Bang Max používa SBC kodek, takže na Hi-Res Wireless certifikát môžeš zabudnúť. Jediný prenosný boombox s Hi-Res certifikátom v prijateľnej cene je Soundcore X600, ktorý na rozdiel od (nielen) Tronsmart Bang Max používa najvyšší kodek od Sony – LDAC. Ten dokáže prehrávať bitrate v 3X väčšej kvalite. Ja ale stále tvrdím, že dobre ladený reprák s použitým SBC kodekom hrá lepšie ako nekvalitný reprobox s LDAC, alebo AAC kodekmi. A Tronsmart Bang Max je dobre vyladený a hrá veľmi dobre. Povedal by som, že až silne návykovo.

Audio vstupov je viac než dosť. teda presnejšie VŠETKY. Poďme pekne postupne.

Audio vstupy

 1. Bluetooth 5.3 – Najnovšia verzia Bluetooth 5.3 má dosah až 240 m vonku a 40 m v interiéri. To je fajn, lebo reproduktor nemá problém hrať v celom byte. Teda za predpokladu, že nebývaš v atómovom kryte. Kvalita prenosu je výborná.
 2. AUX – Najstabilnejšie a najkvalitnejšie pripojenie zo všetkých ponúkaných. Aj keď Bluetooth 5.3 je už veľmi blízko, stále platí, že kábel je kábel.
 3. TF-Card – K dispozícii je aj micro SD karta. Skladby na karte musia byť uložené priamo a nie v podpriečinkich. Kvalita produkcie z Micro SD karty je slabšia ako dve predchádzajúce pripojenia. Vysvetlím na konci.
 4. USB A – To isté ako SD karta. Teda skoro to isté. Po zasunutí Micro SD karty môžeš zavrieť gumený kryt a reproduktor je krytý IPX6. Pri vloženom USB klúči ten kryt nezavrieš. Tento vstup slúži aj ako Powerbanka.
 5. Ďalej tu máme dva externé vstupy pre gitaru a mikrofón. Pri týchto vstupoch si vieš nastaviť hlasitosť a špičky. Tronsmart Bang Max má aj prepínač ECHO, ktoré ti vytvorí dokonalé Hall. A teda poviem ti, zábava na výbornú. Karaoke deväťdesiatky

Osobne sa mi nepozdáva nastavenie EQ od výroby. V Apke je nastavenie tiež nie podľa predstáv. Preto som vyššie napísal, že pripojenie SD karty a USB je najslabšie pripojenie. Niekomu to však vyhovovať môže. Spojenie Tronsmart Bang Max a Neutron Player v Smartfóne, či Foobar 2000 v počítačoch je to pravé orechové.


ZĽavové kupóny AliExpress. Pridaj sa k nám na Facebook

Záver a hodnotenie

 • Všestranne ladený párty reproduktor
 • Vlastná super apka
 • Dlhá výdrž batérie
 • Rýchle nabíjanie
 • Krytie IPX6
 • SoundPulse ® na vyrovnanie GAIN
 • Nie je možné použiť popruh na prenášanie
 • Výrobca mohol použiť aj kvalitnejší kodek. Napríklad AAC
 • Skladby na SD karte, alebo USB klúči musia byť samostatne a nie v priečinkoch

Rozloženie meničov v celku veľkom tele reproduktora bola dobrá voľba. Zvuk sa tlačí do priestoru v stereo móde a basovú zložku má natoľko mohutnú, nie dunivú, aby udávala rytmus aj na konci miestnosti či záhrady. Reproduktor Tronsmart Bang Max už keď je Karaoke, mohol byť dodávaný aspoň s jedným mikrofónom, prípadne so zľavovým poukazom na jeho kúpu. Jednoduchý popruh na prenášanie by tiež nebol od veci. To by sa však musel reproduktor zmeniť konštrukčne. Vývojári mali na to asi svoje dôvody prečo popruh nie je. V globále však žiadne väčšie pripomienky nemám. Tronsmart Bang Max je za mňa zatiaľ najlepší kúsok od Tronsmart a hodnotím ho ako výhodnú kúpu. Kvalita boxu a jeho hudobný prednes sú na dobrej úrovni.

Áno, je trochu väčší, ale robí aj najväčší rámus z celého portfólia značky. Aj keď sa môže zdať, že popri Tronsmart Halo 200 to bol zbytočný ťah na bránu, opak môže byť pravdou. Tronsmart Halo 200 bol primárne vyrobený ako karaoke set. Na kvalitu prednesu sa možno až tak nehľadelo aj keď hrá veľmi dobre a hlasno. Pri Tronsmart Bang Max je výsledný zvuk niekde o level vyššie. Podľa mňa sa tieto dva výrobky ani nemôžu porovnávať. Kým Halo je určený výsostne či už na vonkajšie, alebo vnútorné párty, Bang Max pôsobí umiernenejšie. Je síce veľký a robí riadny rachot na párty večierkoch, zvukový prednes je mäkší a vyváženejší. Klasický dizajn neruší ani doma na poličke a dotvára jedinečný vzhľad nielen tínedžerskej izby.

Moje hodnotenie

Parametre -základné informácie

ModelBang Max
FarbaBlack
Bluetooth Version5.3
Audio CodecSBC
BluetoothA2DP/AVRCP
Dosah18m/59ft
Frekvenčný rozsah60Hz-20KHz
Playtime(Varied by Light Display, Volume Level & Audio Contents)LED Off: 24 hodín ( na 50% hlasitosti)
Karaoke: 10 hodín ( na 60% hlasitosti)
Kapacita batérie18000mAh(11.1V/6000mAh)
Power InputDC 15V-2A
Output Power130W
IP krytieIPX6
Čas nabíjania5 Hours
Frequency Band2402-2480MHz
Maximum Transmit PowerBluetooth: 0.8dBm Bluetooth LE: -0.29dBm
Maual – EN

Séria Bang

Vieš kto je Ambasádor značky?

Či už teda hľadáš výkonný reproduktor na vylepšenie zážitku z počúvania hudby, alebo slúchadlá, aby si sa ponoril do tichosti svojho sveta, Tronsmart je značka, ktorej môžeš dôverovať. S ich výnimočnými audio produktmi si vychutnáš každý rytmus, každú notu a každé slovo s úchvatnou čistotou a presnosťou.

Video recenzia


Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading