Už žiadny problém pri platbe kartou na AliExpresse

Aliexpress chyba pri platbe kartou

Nedá sa platiť kartou na AliExpresse? Veľká skupina kupujúcich sa pýta, že prečo sa to deje. Niekedy sa pri platbe na AliExpresse objavia nejaké chyby „CSC“, ktoré nám bránia v dokončení nákupu.

Chybové kódy CSC pri platbe na AliExpresse a ako ich vyriešiť

Tieto chyby sa spájajú s kódom, ako je napríklad tento:

Nedá sa platiť kartou aliexpress.

Samotný AliExpress vysvetľuje význam každej chyby na tejto stránke , no ja som pripravili zoznam, ktorý ti ľahko pomôže nájsť príčinu problému.

Poďme na to!

CSC_7200026

Z bezpečnostných dôvodov je potrebné overiť kartu.

Táto správa je sprevádzaná správou „táto transakcia bola označená z bezpečnostných dôvodov“ alebo „túto platbu sme nemohli spracovať z bezpečnostných dôvodov“. V podstate to znamená, že sa vyžaduje overenie karty.

AliPay je niečo ako Paypal, ale pod správou Aliexpressu (Alibaba groups) Ak si teda zaregistrovany/á v AliPay, môžeš to urobiť cez AliPay z tohto odkazu . Overenie zvyčajne trvá jeden až tri dni, takže stále môžeš použiť iný spôsob platby.

Táto správa sa môže zobraziť aj vtedy, ak je karta zablokovaná. A to z dôvodu porušenia zmluvných podmienok AliExpress. (napríklad: otváranie príliš veľa falošných sporov, používanie kupónov, ktoré vám neboli určené, otváranie niekoľkých účtov na získanie kupónov…).

CSC_7200021

“Zadajte znova správny kód CVS pre platbu.”

CVS kreditnej karty (tri bezpečnostné čísla na zadnej strane karty) je nesprávne. Veľa používateľov tiež naznačuje, že táto správa sa zobrazí, keď sa karta dlho nepoužíva.

CSC_7200011

Karta alebo bankový účet nemá dostatok peňazí na spracovanie platby, ako je uvedené v časti „Nedostatok prostriedkov na karte alebo účte“. Prosím, doplňte svoj účet, alebo namiesto toho použite inú kartu/spôsob“. 

Môže k tomu dôjsť, ak používame debetnú alebo virtuálnu kartu a naša banka vykoná zmenu z dolárov na tvoju miestnu menu. Môže sa zobraziť aj vtedy, ak má karta limit nákupov v dolároch za deň.

CSC_7200015

“Odmietnuté bankou alebo finančnou inštitúciou, len od ktorej môže byť potvrdený podrobný dôvod odmietnutia.”

V správe, ktorá nasleduje po chybe sa píše , že „transakcia bola odmietnutá vydavateľom vašej karty“. To znamená že, platba bola odmietnutá tvojou bankou alebo platobnou inštitúciou.

Možno nemáš povolenú možnosť platby za nákupy online alebo možnosť platby v amerických dolároch a preto sa nedá platiť kartou AliExpresse. Kontaktuj svoju banku a požiadaj o aktiváciu online zahraničných nákupov alebo vyskúšaj iný spôsob platby.

CSC_7200022

“Karta nie je podporovaná/nesprávne informácie o karte.”

Mena alebo karta nie sú kompatibilné s platbami AliExpress. Skús zmeniť menu v pravom hornom rohu stránky, vyber americké doláre (USD) a použi medzinárodnú kreditnú kartu alebo takú, s ktorou sa môže platiť v dolároch.

Niekedy za ním nasleduje aj správa „Platba zlyhala: systém má momentálne technické problémy“, „túto platbu nemôžeme spracovať“. Ak je to tak, najlepšou možnosťou je skúsiť to znova neskôr.

CSC_7200051

Rovnako ako vyššie, mena alebo karta nie je kompatibilná s platbou na AliExpress. Alternatívou je zavolať do banky a požiadať ju o overenie VISA. Položia ti zvyčajne pár otázok a po pár hodinách budeš môcť nakupovať.

CSC_7200001

Vaša karta nie je kompatibilná s platbou. Mena v ktorej platíte, nie je podporovaná platobným systémom AliExpress. Skontroluj si dva chybové kódy vyššie alebo kontaktuj svoju banku. Uisti sa, že je karta aktívna a funguje správne.

CSC_7200034

“Neúplné informácie o objednávke.”

Chýbajú niektoré informácie na správu platby objednávky. Skontroluj si dodaciu adresu (meno, adresa, telefónne číslo), over účet AliPay a skontroluj údaje na svojej karte.

CSC_7200012

“Dátum vypršania platnosti karty je nesprávny alebo platnosť karty vypršala.”

Dátum vypršania platnosti tvojej karty je nesprávny alebo platnosť karty vypršala. Takže je logické že sa nedá platiť kartou na AliExpresse. Pred opätovnou platbou skontroluj informácie. Pri zadávaní týchto údajov sa ľahko urobí chyba. Preto sa pri platbe uisti, že sa všetky údaje zhodujú.

CSC_7200020

“Vyskytol sa problém s informáciami o karte.”

Stránka zistila, že niektoré informácie o karte sú nesprávne. Uvádza sa to v správe sprevádzajúcej chybu. „Informácie o vašej kreditnej/debetnej karte sú nesprávne“.

Skontroluj údaje, ktoré sa uviedli pri zadaní objednávky. Malo by byť isté, že sú správne.

:meno, číslo, dátum vypršania platnosti, CVS…

Niekedy sa však môže stať že zlyhá pripojenie, preto odporúčam skúsiť to znova predtým, ako urobíš niečo iné.

CSC_7200040

Platba sa odmietla z dôvodu obmedzenia karty, po ktorej nasleduje správa. „Táto karta je bankou obmedzená“. Kontaktuj svoju banku a opýtaj sa, či a aká sa vyskytla chyba s tvojou kartou, alebo vyskúšaj iný spôsob platby. Niektoré banky kartu z bezpečnostných dôvodov zablokujú, ak vidia na tej istej stránke veľa nákupov za sebou, aby zabránili jej odcudzeniu alebo strate.

CSC_7200006

„Mena vybratá pre túto platbu sa nepodporuje.“

Karta používa platobnú menu, ktorú AliExpress nepodporuje. Musíte zaplatiť v dolároch USD alebo EUR a samotná banka vykoná výmenu meny. Ak používaš výsostne mobilnú aplikáciu, prejdi do svojho účtu a nastav menu. Na počítači ju môžeš zmeniť tu , v pravej hornej časti stránky.

CSC_7200009

„Prekročenie limitu vašej karty alebo bankového účtu.“

Na karte sa prekročil dostupný mesačný limit. Nebude možné uskutočniť žiadnu ďalšiu platbu. Presne tak ako to naznačuje správa „dosiahli ste limit výdavkov na svojej karte alebo účte“.

Treba kontaktovať svoju banku a previesť finančné prostriedky alebo použi iný spôsob platby.

CSC_7200053

Ak použiješ kupón AliExpress z iných (pofidérnych) webov, tak táto chyba sa môže zobraziť. Nákup porušuje niektorú z podmienok kupónu. Sprievodná správa vyzerá takto. „Musíme zrušiť túto objednávku z bezpečnostných dôvodov“, ale ak sa pozrieš nižšie, hovorí sa “zadajte objednávku znova alebo odstráňte kupón a skúste to znova.”

Vymaž kupón, overte informácie o karte v AliPay alebo použite iný spôsob platby. Ak potrebuješ kupón, napíš mi na môj Facebook

CSC_7200017

Táto chyba sa Slovenska netýka. Objavuje sa pri nákupoch z Brazílie. Číslo CPF neplatné. Naznačuje správa „Zadané číslo CPF je neplatné“. Najlepšie je kontaktovať svoju banku.

banner

CSC_7200029

Ako odkazuje platforma AliExpress, táto správa sa môže zobraziť v dôsledku systémovej chyby. Najlepšie je skúsiť zaplatiť znova o pár minút alebo zmeniť platformu (z počítača do mobilnej aplikácie a naopak).

Nedá sa platiť kartou na AliExpresse?

Ako vyriešiť chyby pri platbe

Tieto správy sa z času na čas zobrazujú v dôsledku problému s tvojou kartou, či už z dôvodu konfigurácie banky, nedostatku zostatku alebo chyby v informáciách poskytnutých v čase platby. Mnohokrát sa však tieto chyby objavia aj bez zjavného dôvodu.

Ak chceš vyriešiť chyby platieb na AliExpress, postupujte podľa týchto krokov:

Plaťte pomocou aplikácie AliExpress

Niekedy sa tieto chyby vyskytujú v dôsledku vlastného systému AliExpress, takže ak nakupuješ z počítača, skús zaplatiť z mobilnej aplikácie (alebo naopak).

Použi iný prehliadač (skús použiť režim inkognito)

Niekedy môžu platbu blokovať súbory cookie a ďalšie nastavenia prehliadača. Preto odporúčam zmeniť prehliadač alebo použiť režim inkognito, prihlásiť sa na AliExpress a skúsiť znova zaplatiť. Z času na čas si prečisti prehliadač vymazaním cookie súborov.

Deaktivujte bezpečnostné rozšírenia

Ak máš rozšírenia prehliadača na blokovanie kontextových okien, skús ich pri platbe deaktivovať. Proces platby môže používať skripty tretích strán a môže byť zablokovaný týmito rozšíreniami alebo aj tvojím antivírusom. Nepoužívaj aplikácie tretích ako adblock alebo cashback. Ak potrebuješ zľavu, napíš mi na môj facebook

Zmeniť menu

Platforma AliExpress funguje v amerických dolároch (USD). Ak máš nastavenú menu EUR, skús zmeniť na USD, môže to odstrániť niektoré chyby pri platbe.

Odstráňte uložené karty

Ak máš uloženú svoju kreditnú kartu v systéme AliExpress a vyskytla sa chyba pri platbe, vymaž kartu a zadajte údaje znova.

Použite iné spôsoby platby

AliExpress akceptuje aj iné spôsoby platby , ako napríklad Paypal alebo Webmoney. To však už prestáva platiť pre Slovensko. Nevadí. Ak sa problémy týkajú banky, existujú aj virtuálne karty ako Payoneer alebo Revolut (najpoužívanejšie), ktoré sú lepšie, ak chcete nakupovať v internetových obchodoch. Niektoré dokonca ani nepotrebujú pridružený bankový účet. To je fajn.

Počkajte niekoľko hodín, kým znova zaplatíte

Stále sa nedá sa platiť kartou na AliExpresse? Niekedy môže nastať chyba spôsobená problémom so servermi AliExpress. Veľa používateľov potvrdzuje, že po niekoľkých hodinách čakania a opätovnom zaplatení, platba za nákup prešla bez problémov. Vždy si ale treba skontrolovať pohyby na účte v banke na svojom účte.

Revolut Business many GEOs

Revolut. Overená spoločnosť ktorá vydáva virtuálne platobné karty. Výborný spôsob ako ochrániť svoje platby na internete

Môže byť, že objednávkasa nachádza ako ponechaná a čakajúca na zaplatenie. Stačí sa dostať do zoznamu nezaplatených objednávok a potvrdiť, ktorý spôsob chceš použiť.

Pozri ďalšie originálne návody ako sa vyhnúť problémom napríklad Ako reklamovať alebo Ako využiť Combined Delivery

(UPDATE) Čo je CPF?

Ak sa náhodou stane, že pri platbe kartou bude pýtať zadanie CPF, treba sa pozrieť či náhodou nemáš v účte zmenenú krajinu dodania. CPF je identifikátor pre Latinskú Ameriku. Toto sa môže stať vtedy, keď klikáš na zahraničné odkazy AliExpressu. Stačí zmeniť krajinu dodania na Slovensko.


Zdroj: web


ZĽavové kupóny AliExpress. Pridaj sa k nám na Facebook


Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Discover more from Kúp to z Číny- Zľavové kupóny AliExpress a Banggood

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading