VIOLEWORKS 88Vf je výborná 4″ AKU pílka na konáre

AKU pílka Violeworks 88Vf. Nenahraditeľný pomocník do každej záhrady. S kupónom ušetríš.

Ten, kto má pri dome ovocné stromy, prípadne menší sad, určite ocení takéhoto pomocníka. VIOLEWORKS 88Vf sa predáva v rozmeroch 4″, 6, 8″. Na orezávanie stromov, respektíve konárov do priemeru cca 5-6cm je VIOLEWORKS 88Vf 4″ AKU pílka na konáre ako stvorená.


EU Priority Line

Sklad Česko

Odporúčam kupovať cez Banggood aplikáciu

Ďalšia zľava za body Ak máš otázky, napíš mi.

Cena s kupónom

22,19€

Kupón

BG8cfe05

Nakupuješ prvý krát na Banggood? Prečítaj si článok


Dodanie a obsah balenia

Dodanie je rýchle a z českého skladu. Tieto balíky nosí kuriér bez ďalších poplatkov. AKU pílka VIOLEWORKS 88Vf sa dodáva zabalená ako obvykle, dobre. V balení nájdeš pílku, nabíjačku, lištu, reťaz, kľúč na dotiahnutie reťaze a šraubovák na šponovanie reťaze. samozrejme návod nesmie chýbať.

Violeworks VF88. 4 palcová AKU pílka. Obsah balenia
Violeworks VF88. 4 palcová AKU pílka. Obsah balenia

Jednoduché zloženie VIOLEWORKS 88Vf

Zloženie, respektíve poskladanie pílky do prevádzkového stavu dokáže každý. Nič zložité. Stačí založiť retiazku v správnom smere na lištu a dotiahnuť. Retiazka by mala byť dotiahnutá tak, že keď sa natiahne odspodu, vodiaci zub musí lýcovať s lištou.

  1. Založ retiazku na lištu
  2. Lištu spolu s retiazkou vlož výrezom na stredový kolík a dierka na lište musí zapadnúť na kolík pre šponovanie retiazky.
  3. Namontuj kryt retiazky a jemne ho dotiahni
  4. Priloženým šraubovákom našponuj retiazku do požadovaného stavu
  5. Až potom dotiahni napevno kryt retiazky.
  6. HOTOVO

Všetky úkony až po začatie orezávanie vykonávaj s vytiahnutou baterkou. Tak isto aj po skončení práce.
Úraz nikomu neprospeje


ZĽavové kupóny AliExpress. Pridaj sa k nám na Facebook

Absentujúca ochrana

Upozornenie vyššie má svoje opodstatnenie. Pílka VIOLEWORKS 88Vf totižto pri veľkosti 4″ nemá žiadnu ochranu retiazky pred poranením. Toto by nebol až taký veľký problém, keby samotná spúšť mala poistku proti stlačeniu. No, neviem si dobre predstaviť keby ju mala. Pri orezávaní ťažšie dostupných konárov by zrejme vznikol trochu problém. Každopádne BOZP má svoje opodstatnenie aj doma a nie len v práci. Takže pozor na to. Inak prácu s pílkou môžem len chváliť.

VIOLEWORKS 88Vf 4″ AKU pílka zvládne toho dosť

S jednou batériou sa dá toho spraviť dosť, ale s dvomi aj malý sad bude hračkou. Batéria má 2900 mAh a 21V. Dosť na to, aby práca ostala nedokončená. Jedna baterka mi vydržala na jednu hodne neupravenú staršiu jabloň. Niektoré konáre boli aj do priemeru 10cm čo je už pre takýto stroj extrém. Bola to robota na skoro jednu hodinu. Ďalších 5 stromov zvládla druhá batéria. Takže za mňa to bola super kúpa.

Rez bez veľkého trhania.

Drobné a tenké halúzky neodporúčam rezať. Na to sú stále dobré nožnice. Mimochodom tieto z Lidl.sk sú naozaj fajn. Strihajú bezchybne aj väčšie priemery bez veľkej námahy stisku. No vrátim sa k Violeworks 88Vf. Rez začína byť dobrý bez strapcov od 1,5-2cm. Rez je rýchli a „bez tlačenia na pílu“.
Pre ne(pilčíkov): Pílku treba držať rovno v reze bez výkyvu. Potom to je bez námahy, tlačenia a trhanie kôry stromu (konára). Za mňa spokojnosť a orezávanie stromčekov stačí.

Len na surové drevo

Retiazka má veľké delenie. Skúšal som píliť aj dosky o šírke 15cm a hrúbke 2cm. Taká klasika. No pílka mala problém sa zahryznúť. Stále ju vyhadzovalo z rezu. Pri doskách typu palubovka to nebolo najhoršie. Na takéto rezanie by som zvolil pílku s dlhšou lištou, prípadne sa poobzeral po retiazke s menším delením.

Výdrž batérie a dĺžka nabíjania

Ako som už spomínal vyššie, batéria má dobrú kapacitu a silu 2900 mAh a 21V. Pri každoročnej úprave stromov v záhrade vystačí aj jedna. Samozrejme že záleží aj na počte stromov v záhrade. Dve batérie máš na bezstarostné dokončenie práce. Dĺžka nabíjania je do dvoch hodín. Adaptér ma svetelnú signalizáciu nabitia. Pokiaľ nabíja, tak svieti na červeno a nabitá svieti na zeleno. Či adaptér po nabití vypne nedokážem zistiť. Takže hneď ako zasvieti na zeleno, vyberám batériu z nabíjačky.

Nabíjačka pre Violeworks VF88 s LED diódou

A čo na záver?

VIOLEWORKS 88Vf 4″ je výborný pomocník a tým pádom aj super kúpa. Zvládne toho veľa, ale má aj svoj strop. Každopádne urýchli prácu a nemusíš „píglovať“ s ručnou pílkou. Baterky má dobré a dúfam, že aj vydržia nejaký ten rôčik. Na druhej strane za takúto cenu ma nebude mrzieť.

By Kúp to z Číny

Baví ma listovať na stránkach čínskych e-shopov. Čo ma zaujme tak to zverejním. Veľa som už nakúpil a veľa aj reklamoval, takže skúsenosti a dobré vzťahy s obchodmi už mám. Ak by si potreboval/a pomôcť, kľudne mi napíš.

Zapoj sa do diskusie a pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.